Nowe Solary z serii Type A

Newsy

Krzysztof Inglik

Nowe Solary z serii Type A

W najnowszej dostawie łódzkiego Guitar Center pojawiły się nowe modele marki Solar, wzbogacające popularną serię Type A: A2.6TBL oraz A2.6AG

Solar Guitars to marka założona w listopadzie 2017 roku przez gitarzystę The Haunted i Feared - Olę Englunda - która szturmem zdobyła światowy rynek. Solar koncentruje się na potrzebach metalowych i rockowych gitarzystów, którzy już koncertują i nagrywają, ale także początkujących adeptów gry i wszystkich entuzjastów sześciu strun.

Jak mówi sam Ola Englund: "Od początku chodziło o stworzenie nowoczesnych, eleganckich i maksymalnie grywalnych gitar, cechujących się doskonałym brzmieniem bez potrzeby korzystania z większej ilości studyjnego sprzętu. W rezultacie powstały instrumenty, które - moim zdaniem - będą najlepszym towarzyszem w trasie i podczas tworzenia muzyki."

Solar A2.6TBL

Pod skrótem TBL kryje się wykończenie Trans Blue Matte, które wygląda niezwykle efektownie. Korpus wykonany jest z drewna Sungkai, które jest niezwykle popularne w Indonezji i cenione za swe walory akustyczne oraz nietuzinkowy wygląd (który tutaj podkreśla transparentny lakier). Klonowy gryf „neck through” (przechodzący przez korpus) nosi hebanową podstrunnicę, na której nabito 24 progi Super Jumbo, a jedyną ozdobą jest logo Solara na XII progu. Za dźwięk odpowiadają humbuckery Duncan Solar.

Solar A2.6AG

AG w oznaczeniu modelu to Army Green – podobnie jak pierwsza gitara, jest to wykończenie matowe. Tym razem korpus wykonany został z mahoniu, ale podobnie jak w poprzednim modelu, przechodzi przezeń klonowy gryf z hebanową podstrunnicą. 24 progi mają jedynie słuszny rozmiar Super Jumbo, a dźwięk zbiera pojedynczy przetwornik Duncan Solar umieszczony pod mostkiem.

Obie gitary fabrycznie wyposażane są w struny Black Smith 09-46 Nano Carbon Coated, nawijane na klucze o przekładni: 18:1.

Więcej informacji: www.solar-guitars.com oraz www.guitarcenter.pl