Solar V1.6 i V1.7 Canibalismo

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SOLAR GUITARS
Solar V1.6 i V1.7 Canibalismo

Kolejną nowością marki Solar Guitars jest Canibalismo w odpowiadającym nazwie krwistym wykończeniu, dostępny w wersji sześcio i siedmiostrunowej.

Modele Solar V1.6 i V1.7 Canibalismo dostępne są w bezkompromisowym wykończeniu Blood Red Open Pore z krwawymi bryzgami farby na korpusie oraz czerwonym logo Solar przy 12 progu (jak w prezentowanym poniżej modelu siedmiostrunowym. Zdjęcie V1.6 przedstawia prototyp instrumentu).

 

Specyfikacja Canibalismo zasadniczo nie odbiega od innych instrumentów marki. Korpusy gitar wykonano z jesionu bagiennego, a cienkie i wygodne, wklejane gryfy z klonu. Tradycyjnie pozbawiona markerów, hebanowa podstrunnica mieści 24 progi super jumbo ze stali nierdzewnej, a jej promień wynosi 350 mm (13,78") w modelu V1.6 i 400 mm (15,74") w V1.7. Menzura to 25,5".

W pełni mechaniczny system zastosowany w zamocowanym tu mostku Evertune pozwala na zachowanie właściwego stroju w każdych warunkach. Pozostałe elementy osprzętu to grafitowe siodełko gryfu, blokowane klucze Solar o przełożeniu 18:1, tradycyjnie nie zabrakło również świecących w ciemnościach, bocznych znaczników pozycji Luminlay "Glow In The Dark". Układ elektroniczny obejmuje humbuckery Duncan Solar, trójpozycyjny przełącznik oraz pojedynczy potencjometr Tone z opcją push-pull rozłączającą cewki.

https://www.solar-guitars.com/
https://guitarcenter.pl/