Solar Guitars i nowe modele bolt-on AB1

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SOLAR GUITARS
Solar Guitars i nowe modele bolt-on AB1

Solar Guitars prezentuje pierwsze modele typu bolt-on w serii A, w wersji sześcio i siedmiostrunowej.

Niedawno prezentowaliśmy pierwsze gitary Solar Guitars typu bolt-on w serii S (SB1.6FRFM i SB1.7FRFM), tymczasem instrumenty z gryfem przykręcanym do korpusu trafiły również do serii A, w postaci modeli AB1.6S, AB1.7C, AB1.6HTPB i AB1.6FRNB. Modele AB1 i SB1 to pierwsze gitary typu bolt-on w całej ofercie firmy Oli Englunda. Tradycyjnie, poza oznaczeniem B wskazującym na sposób łączenia gryfu, w nazwach instrumentów znajdziemy wskazówki dotyczące wykończenia, ilości strun oraz zastosowanego mostka.

AB1.6S w wykończeniu Antique Silver Matte z olchowym korpusem, mostkiem Evertune F-Type i grafitowym siodełkiem

Siedmiostrunowy AB1.7C w wykończeniu Carbon Black Matte z olchowym korpusem, mostkiem Evertune F-Type i grafitowym siodełkiem

AB1.6HTPB w wykończeniu Trans Red Purple Burst Matte z korpusem z jesionu bagiennego, mostkiem Hipshot Fixed i grafitowym siodełkiem

AB1.6FRNB w wykończeniu Natural Brown Matte z korpusem z jesionu bagiennego, mostkiem Floyd Rose 1000 i blokowanym siodełkiem

Gryfy instrumentów cechują się profilem C i, podobnie jak podstrunnice, zbudowano je z przypiekanego klonu. Podstrunnice mieszczą 24 progi super jumbo ze stali nierdzewnej oraz, jak w pozostałych gitarach Solar, logo marki przy 12 progi. Tradycyjnie klasyczne znaczniki pozycji na powierzchni podstrunnicy zastępują boczne markery typu 'glow in the dark'. Menzura wynosi 25,5", a promień podstrunnicy 350 mm (13,78") i 400 mm (15,74") w przypadku siedmiostrunowego AB1.7C.

AB1.6S Antique Silver Matte

AB1.7C Carbon Black Matte

Wspomniany AB1.7C wyróżnia się również innym układem elektronicznym. W parze z mostkowym humbuckerem Duncan Solar, przy gryfie występuje tu humbucker w formie singla - Duncan Solar typu stacked. Przetworniki regulowane są pojedynczymi potencjometrami Volume i Tone (typu push/pull, który umożliwia przełączenie między szeregowym a równoległym ustawieniem cewek w pickupie mostkowym).

Pozostałe modele AB1 uzbrojono w humbuckera Duncan Solar przy mostku oraz humbuckera Duncan Solar Dual Rail z nabiegunnikami sztabkowymi. Funkcjonalność push/pull posiadają obydwa regulatory - Volume pozwala na przełączenie między szeregowym a równoległym ustawieniem cewek w pickupie gryfowym, a Tone w mostkowym.

AB1.6FRNB Natural Brown Matte

AB1.6HTPB Trans Red Purple Burst Matte

Na pozostały osprzęt gitar składają się blokowane klucze Solar o przełożeniu 18:1 oraz trójpozycyjny przełącznik przetworników.

 

https://www.solar-guitars.com/
https://guitarcenter.pl/