Nowa wtyczka Eventide CrushStation

Newsy
Pozostałe artykuły marki EVENTIDE
Nowa wtyczka Eventide CrushStation

Firma Eventide wypuściła nową wtyczkę CrushStation Overdirive/Distortion dla komputerów Mac, PC oraz na urządzenia mobilne iPhone i iPad.

CrushStation to wszechstronne narzędzie do kreacji zniekształceń, które mogą nadać ścieżce aksamitnej saturacji lub brutalnego brzmienia. Ale zniekształcenia to dopiero początek. CrushStation wprowadza do miksu wiele efektów, dodając trzypasmowy korektor, kompresję, Octave Mix oraz Sag, czyli unikatowe narzędzie naśladujące nie do końca sprawny sprzęt. Wystarczy użyć pokrętła MIX, aby zmiksować suchy sygnał z przetworzonym lub by uzyskać kompresję, zniekształcenia oraz inne efekty w trybie równoległym.

Dzięki kombinacji wszystkich składowych Eventide CrushStation jest narzędziem, które zdecydowanie wyróżnia się na tle wszystkich dostępnych tego typu efektów. Ekspert i autor efektów, Alex Case, nazywa te składowe: „3F”: FIX, FIT i FEATURE.

FIX – słaby werbel dzięki dodaniu odrobiny parametru Grit & Compression.
FIT – finezyjnie dodaje odrobinę ciepła i dołu.
FEATURE – miażdży aż do bólu.

Menedżer produktu Eventide, Collin Bevan: „CrushStation ma tak szeroki zakres zastosowań, że wymaga obszernego zestawu ustawień wstępnych. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby stworzyć dziesiątki ustawień predefiniowanych, które obejmują wiele sposobów, w jakich chcesz go używać. CrushStation jest dostarczany z trzydziestoma pięcioma ustawieniami wstępnymi, dzięki czemu zawsze możesz znaleźć taki, który zbliży Cię do miejsca, w którym chcesz się znaleźć.”

PunkRock Lobster pomaga gitarze, basom lub syntezatorowi idealnie „usiąść” w miksie, wydobywając ciepło i głębię.
Snappyuses GRIT dodaje zniekształcenie w stylu przedwzmacniacza, które może pomóc wydobyć punch z miksu.
Big Pop Octaves dodaje subtelne zniekształcenia i niższe oktawy, by uzyskać niespotykane efekty wokalne z domiksowaniem wysokości.

Główne cechy:

• 35 starannie dopasowanych presetów,
• DRIVE – od płytkiego subtelnego wzmocnienia do głębokiego przesterowania,
• GRIT i SUSTAIN wkraczają na terytorium efektu fuzz,
• SAG – efekt brzmienia umierającego sprzętu analogowego, efekt niestabilnego zasilacza, wzmacniacza, który zaczyna „łamać” dźwięk i wycinać go,
• MIX dodaje wyższą i niższą oktawę, a DRIVE i SUSTAIN je „miażdżą”, tworząc masywne nowe tekstury,
• GRIT dla niskich, ziarnistych dźwięków,
• 3-pasmowy korektor kształtujący brzmienie,
• GATE bramkuje sygnał, aby oswoić agresywne zniekształcenie,
• MIX umożliwia równoległe bramkowanie.

 

https://audiostacja.pl/
https://www.eventideaudio.com/