Nowy plugin Eventide Crystals

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EVENTIDE
Nowy plugin Eventide Crystals

Firma Eventide Audio opracowała Crystals - nowy efekt w postaci wtyczki, oparty na kultowym harmonizerze H3000.

Eventide Crystals łączy dwa efekty pitch shifter z odwróconym delayem i pogłosem. Jak zapowiada producent, ten kultowy efekt harmonizera H3000 może być wykorzystywany do tworzenia "nieziemskich efektów i kaskadowych opóźnień, a także unikatowych brzmień pogłosów". Efekt posiada dwa odwrócone granularne delaye, którymi można sterować na poziomie długości i wysokości. Crystals doda życia syntezatorom, gitarom i wokalowi, dzięki czemu zabrzmią one "potężnie i majestatycznie".

Crystals może być używany w trybie Mono-In Mono-Out, Mono-In Stereo Out lub Stereo-In Stereo-Out. Interfejs użytkownika został zaprojektowany z naciskiem na wygodną kontrolę użytkownika i grywalność. W szczególności duże pokrętła można łatwo regulować ruchem góra-dół myszy lub palca, a wszystkie elementy sterujące powodują płynną zmianę dźwięku, umożliwiając dokładne kształtowanie ustawień zgodnie z potrzebami.

Co więcej, innowacyjna kontrola Ribbon pozwala na dynamiczne modulowanie wielu parametrów równocześnie i programowanie dwóch ustawień dla dowolnej kombinacji elementów sterujących, a w rezultacie "grę" w czasie rzeczywistym. Ta kombinacja kontrolerów ma na celu dostarczenie użytkownikowi tak silnego wrażenia pracy z prawdziwym, fizycznym osprzętem jak to tylko możliwe w środowisku wirtualnym.

Efekt oferuje dwa pitch shiftery o zakresie czterech oktaw (dwie oktawy w górę i dwie w dół), dwa niezależne, regulowane delaye (każdy do 4 sekund i z indywidualnym feedbackiem) oraz 100 sekundowy reverb. Eventide Crystals jest dostępny na Mac, PC i iOS.

 

 

https://www.eventideaudio.com/
https://audiostacja.pl/