Eventide H90 Harmonizer

Newsy

Piotr Szarna

Pozostałe artykuły marki EVENTIDE
Eventide H90 Harmonizer

Eventide zaprezentował najnowszy multiefekt podłogowy H90 Harmonizer, będący następcą poprzedniego H9 Max, a raczej mieszczący dwa "Maxy" w jednej obudowie o znacznie większych możliwościach poprzedników oraz znacznie prostszej obsłudze z poziomu panelu urządzenia.

H90 Harmonizer to zupełnie nowy multiefekt Eventide w formacie trzyprzyciskowego stompboxa, czerpiący inspirację ze studyjnych modeli H8000 i H9000, i będący następcą H9 Max, który jest jednym z najpopularniejszych multiefeków wykorzystywanych w profesjonalnych, gitarowych pedalboardach.

Eventide H90 Harmonizer to w zasadzie dwa stompboxy H9 Max w jednej obudowie, jednak o znacznie bardziej rozbudowanych możliwościach oraz funkcjonalności. Na pokładzie znalazły się wszystkie 52 algorytmy znane z H9 Max, plus zupełnie 10 nowych – Polyphony, Prism Shift, Bouquet Delay, Head Space, Weedwacker, Even-vibe, Wormhole, Instant Flanger, Instant Phaser i SP2016 Reverb. Dzięki technologii SIFT (Spectral Instantaneous Frequency Tracking) do dyspozycji mamy polifoniczny pich-shifter o bardzo niskiej latencji i znakomitym trackingu. Dodatkowo część algorytmów znanych z H9 Max została ulepszona o nowe parametry znane z pedałów serii dot9. Przemyślany panel kontrolny z dużym wyświetlaczem OLED zapewnia bardzo wygodną i szybką obsługę z poziomu urządzenia. 

Dzięki architekturze ARM H90 Harmonizer oferuje moc obliczeniową znacznie przekraczającą połączone 2 modele H9 max, pozwalając na tworzenie jeszcze bardziej zaawansowanych algorytmów efektowych – muliefekt umożliwia niezależnie użycie dwóch algorytmów (H9 Max to tylko 1 algorytm – dodajmy, że wybrane algorytmy mogą wykorzystywać po kilka efektów). Algorytmy mogą pracować w trybie szeregowym lub równoległym, H90 w trybie Dual działa jako dwa zupełnie niezależne harmonizery z dedykowanymi parami wejść i wyjść stereo, co pozwala na rozbudowany routing pre-post.

Z tyłu poza podwójnymi, stereofonicznymi parami wejść i wyjść do dyspozycji jest też gniazdo USB C do podłączenia z komputerem (wykorzystanie dedykowanej aplikacji) oraz dwa gniazda ekspresji. Z lewej strony umieszczono standardowe gniazda MIDI.

Poza olbrzymią bazą efektów warto wspomnieć o doskonałym looperze, którego czas pracy zwiększono do 60s w stereo (przy lekkim obniżeniu jakości czas ten można kilkukrotnie wydłużyć). W kolejnych aktualizacjach firmware'u pojawi się znana z H9 Max obsługa Bluetooth oraz wykorzystanie apki mobilnej. Oczywiście w przyszłości będą pojawiać się kolejne algorytmy, jednak prawdopodobnie nie wszystkie z nich będą darmowe, jak miało to miejsce w Eventide H9 Max.

www.eventideaudio.com
www.sound-service.eu