Gramy na Eventide UltraTap

Newsy

Piotr Szarna

Pozostałe artykuły marki EVENTIDE
Gramy na Eventide UltraTap

Gramy na efekcie Eventide UltraTap firmy Eventide, który jak wszystkie dotychczasowe stompboxy z serii dot.9 oferuje niezwykle szerokie możliwości kreowania bogatych przestrzeni oraz unikalnych barw.

Eventide UltraTap oferuje w kompaktowej formie rozbudowane rytmiczne linie opóźniające, unikalne pogłosy, przestrzenne pady z narastaniem głośności oraz ekspresyjne efekty modulacyjne. UltraTap jest wynikiem czterdziestu lat rozwoju firmy, który rozpoczął się w 1981 roku od algorytmów Eventide Digiplex i Multitap Delay legendarnego procesora efektów SP2016, który ewoluował w UltraTap H3000 i osiągnął kulminację w zaawansowanym algorytmie UltraTap dla procesora H9, dostępnym też jako wtyczka. Nowy pedał UltraTap bazuje na tym efekcie, oferując możliwość dodania dowolnej liczby wirtualnych głowic taśmowych wraz z opcją ekspresyjnej kontroli ich pozycji oraz poziomu wyjściowego, pozwalając tworzyć nowe i niespotykane dotąd efekty.

Niedawno testowaliśmy Eventide UltraTap na łamach Magazynu Gitarzysta, poniżej zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji pokazującej część możliwości urządzenia:

 

TEST Eventide UltraTap Magazynu Gitarzysta

 

www.sound-service.eu