Dean Karl Sanders V Floyd Gate of Sethu

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki DEAN
Dean Karl Sanders V Floyd Gate of Sethu

Firma Dean Guitars zaprezentowała pierwsze nowości na 2020 rok. Wśród gitar z linii Artist Series znalazł się nowy model opracowany wspólnie z Karlem Sandersem z formacji Nile.

Dean "Sethu" powstał w bliskiej współpracy z Karlem Sandersem i zawiera kilka rozwiązań nie spotykanych często w innych instrumentach Dean. Gitara zwraca uwagę również wykończeniem - złotym osprzętem i umieszczoną na topie grafiką z okładki siódmego albumu Nile "At the Gate of Sethu", wydanego w 2012 roku.

Dean Karl Sanders V Floyd Gate of Sethu posiada jednolity mahoniowy korpus w customowym kształcie Sanders V oraz wklejany gryf o profilu V, zbudowany z trzech kawałków klonu. Menzura instrumentu wynosi 25,5" (648 mm), a promień hebanowej podstrunnicy 14". Umieszczono na niej 24 progi jumbo, a także kropki znaczników pozycji i inkrustację w kształcie krzyża egipskiego przy 12 progu - wykonane z pearloidu.

Na wyposażeniu gitary znalazł się mostek Floyd Rose 1000 Series, siodełko Floyd Rose R3 oraz klucze Grover. Praca pary przetworników Seymour Duncan - Distortion (gryf) i Invader (mostek) regulowana jest pojedynczym pokrętłem głośności oraz trzypozycyjnym przełącznikiem.

https://www.deanguitars.com/