Evan Rubinson o współpracy z Kerry Kingiem

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki DEAN
Evan Rubinson o współpracy z Kerry Kingiem

W jednym z ostatnich wywiadów, prezes Dean Guitars, Evan Rubinson opowiedział o okolicznościach nawiązania głośnej w ostatnim czasie współpracy z gitarzystą Slayera, Kerry Kingiem.

W nowym wywiadzie udzielonym dla kanału Stay Metal Ray podczas imprezy AAA (Armadillo All Access), Evan Rubinson, prezes Armadillo Enterprises (do którego należą marki Dean Guitars, Luna Guitars i ddrum) opowiedział o nawiązaniu współpracy z gitarzystą Slayera oraz o dalszych planach związanych z tym głośnym wydarzeniem.

"Znałem Kerry'ego od dłuższego czasu, ale przez ponad 20 lat był on związany z B.C Rich. Jeden z moich pracowników ds. relacji z artystami, Josh Maloney jest również jego przyjacielem. Spotkaliśmy się więc kilka razy na kolacji i przeprowadziliśmy kilka rozmów. Kerry powiedział mi wtedy: 'B.C. Rich ma nowego właściciela, a oni nie przygotowali mi nowej gitary od sześciu czy siedmiu lat. Jestem gotowy na zmianę. Zaprojektowaliśmy więc kilka modeli i tak to w skrócie wyglądało."

"Dla Dean ta współpraca jest spełnieniem marzeń. Mamy teraz na pokładzie Dave Mustaine'a, Dimebaga oraz Kerry'ego Kinga. To niesamowite" - powiedział Rubinson i zdradził, że ma w planach przygotowanie ekskluzywnego, limitowanego zestawu trzech gitar sygnowanych przez tych artystów. W najbliższym czasie możemy spodziewać się oczywiście również kolejnych instrumentów Kerry'ego Kinga, po modelu Dean USA Kerry King V Limited Edition, który wywołał spore kontrowersje, głównie z powodu ceny wynoszącej 8666 dolarów.

"Zaczęliśmy od limitowanej wersji, ale będziemy mieli w linii USA również gitary z regularnej edycji. To co najlepsze, znajdzie się w gitarach przeznaczonych na import. Najlepiej wyposażona wersja będzie kosztować prawdopodobnie 1399 $ i będzie posiadać sygnowany przez Kinga mostek Kahler oraz pickup Sustainiac. To będzie niemal identyczna replika modelu, na którym Kerry gra w tej chwili, tylko przeznaczona na import. To najwyższa półka wśród modeli trafiających za ocean. Planujemy także zagospodarować środkowy segment, z instrumentem w cenie około 699 dolarów, który również będzie posiadać Sustainiaca. Zainstalowany w niej mostek Kahler nie będzie jednak sygnaturą Kerry'ego Kinga, ponadto zastosujemy w niej nieco tańsze komponenty. Wreszcie, powstanie jeszcze tańsza wersja, w cenie około 399 lub 499 $ ze stałym mostkiem Kahler, zamiast systemu tremolo, która będzie przeznaczona dla początkujących a może także tych, którzy będą oszczędzać na wersję za 1399 $."

"Nie chcę robić niczego w nieszczery sposób. Dlatego jeśli artysta jest przywiązany do swojego sposobu gry nie zamierzam niczego modyfikować, aby gitara lepiej się sprzedawała. Kerry powiedział mi: "Gram właśnie w taki sposób i chcę właśnie takich instrumentów". A ja po prostu się zgodziłem: 'właśnie tego potrzebujemy, potrzebujemy tu twojego mostka Kahler, żeby to dobrze działało'. Choć te mostki są produkowane w USA i są bardzo drogie, wciąż znajdujemy sposób, aby zmieścić się z nimi na określonej półce cenowej. Najważniejsze jednak, że Kerry jest świadomy, że musimy zachęcić do jego gitar również młodszą generację gitarzystów, a część z nich nie potrzebuje takich elementów jak Kahler czy Sustaniac. Ale wciąż będą to gitary Kerry'ego Kinga."

Przypomnijmy, że Dean USA Kerry King V Limited Edition posiada korpus wykonany z mahoniu i płaski top ze ściętymi krawędziami z klonu. Gryf, zbudowany z trzech kawałków klonu, charakteryzuje się spersonalizowanym przez Kinga profilem C. Na hebanowej podstrunnicy umieszczono 24 progi jumbo oraz customowe markery z masy perłowej i hebanu przedstawiające gwoździe oraz odwrócony krzyż. Takie same logo, z krzyżem wpisanym w skrzyżowane gwoździe, znalazło się na korpusie. Gitarę wykończono w wersji Black Satin, z czerwonym, błyszczącym logo i czarnym hardware. Jej menzura wynosi 24 5/8" (625 mm), a promień podstrunnicy 12" (305 mm).

Na wyposażeniu USA Kerry King V znajdziemy boczne markery podstrunnicy wykonane ze światłowodu LED, mostek Kahler KFK Signature, siodełko Floyd Rose R2 o szerokości 41 mm oraz klucze Grover. Na układ elektroniczny składają się pickupy EMG 81 z boosterem PA2 przy mostku i Sustainiac przy gryfie. Ich pracę regulują pojedyncze pokrętła Volume i Tone oraz cztery przełączniki - trzypozycyjny toggle wyboru pickupów, włącznik boostera PA2 i dwa mini-toggle - załączający system Sustaniac oraz wyboru jego trybu pracy.

Kilka dni wcześniej swoimi odczuciami na temat transferu podzielił się natomiast prezes B.C. Rich, Bill Xavier: "Kerry jest bardzo bystrym biznesmenem. Zawsze pozostaniemy przyjaciółmi i życzę mu wszystkiego najlepszego, ale szczerze mówiąc uważam, że chodzi tu jedynie o biznes. A dla nas to okazja, aby otworzyć nowy rozdział w naszej historii. Zawsze będę uważał go za artystę B.C. Rich. Wcześniej przez wiele lat Kerry używał gitar ESP i wielu ludzi lubi go właśnie za ten okres. Ponadto on i Dime byli dobrymi przyjaciółmi, a teraz jest pod skrzydłami tej samej firmy. Życzę mu szczęścia. Wszystko co dobre zawsze kiedyś się kończy."

https://www.deanguitars.com/