Kerry King artystą Dean Guitars

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki DEAN
Kerry King artystą Dean Guitars

Współzałożyciel i lider kultowej formacji Slayer, Kerry King dołączył do oficjalnego grona artystów marki Dean Guitars.

Firma zapowiada, że już wkrótce światło dzienne ujrzy sygnowana przez Kinga gitara o całkowicie nowym designie. W pierwszej kolejności na rynek trafi limitowana do 50 sztuk edycja instrumentów wykonanych ręcznie w USA oraz podpisanych osobiście przez gitarzystę Slayera. Następnie nowe sygnatury będą dostępne zarówno w linii Dean Guitars USA (obejmującej egzemplarze produkowane w USA), jak i w seriach montowanych poza Stanami Zjednoczonymi.

Kerry King, który przez wiele lat był wiodącym artystą w stajni BC Rich nie kryje ekscytacji w związku z nowymi barwami klubowymi: "Z wielką radością dołączam do rodziny Dean Guitars. Zbliża się naprawdę szalony okres. Razem zamierzamy stworzyć wspaniałe gitary, które zachwycą fanów Dean Guitars, Slayera i Kerry'ego Kinga równie mocno jak mnie. Zapowiada się szalona jazda na długie lata!"

"Z radością witamy jednego z najbardziej ikonicznych gitarzystów na świecie w rodzinie Dean Guitars - mówi prezes i dyrektor generalny Dean Guitars, Evan Rubinson - Trudno wyobrazić sobie lepiej dopasowany duet - legendarny gitarzysta metalowy i legendarny producent metalowych gitar, którzy razem zaoferują fanom coś, czego świat jeszcze nie widział."

Czy sygnowany instrument będzie przypominał osobisty i niedostępny w sprzedaży model Dean USA Kerry King Custom V, który firma pokazała ostatnio w mediach społecznościowych? Tego dowiemy się już wkrótce. Czekamy również na dalszy rozwój kariery Kerry'ego Kinga, w związku z zapowiadanym zakończeniem działalności Slayera.

https://www.deanguitars.com