Dean USA Kerry King V Limited Edition

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki DEAN
Dean USA Kerry King V Limited Edition

Dean zaprezentował pierwszy owoc współpracy z gitarzystą Slayera - model USA Kerry King V Limited Edition.

O dołączeniu Kerry'ego Kinga do grona artystów marki Dean Guitars informowaliśmy na początku listopada. Teraz firma ujawniła pierwszy model sygnowany przez gitarzystę kultowej formacji. Zgodnie z zapowiedziami jest to limitowany do 50 sztuk instrument wykonany ręcznie w Stanach Zjednoczonych i zapewne podpisany przez artystę. Jak można było przypuszczać, gitara przypomina designem oraz elementami wyposażenia takimi jak m.in. Sustainiac przy gryfie, sygnowany mostek tremolo Kahler czy markery podstrunnicy, osobisty model Kinga - Dean USA Kerry King Custom V.

Dean USA Kerry King V Limited Edition to instrument w konstrukcji neck-thru. Cechuje się on korpusem typu Kerry King V, czyli typowym dla gitarzysty Slayera kształtem V, zmodyfikowanym jednak poprzez dość mocno zakrzywione końce korpusu, przypominające rogi. Podobnie prezentuje się główka o odmiennym kształcie niż uzbrojona w rogi, charakterystyczna główka modeli B.C. Rich przez lata używanych przez Kinga.

Korpus instrumentu wykonano z mahoniu, a płaski top ze ściętymi krawędziami z klonu. Gryf, zbudowany z trzech kawałków klonu, charakteryzuje się spersonalizowanym przez Kinga profilem C. Na hebanowej podstrunnicy umieszczono 24 progi jumbo oraz customowe markery z masy perłowej i hebanu przedstawiające gwoździe oraz odwrócony krzyż. Takie same logo, z krzyżem wpisanym w skrzyżowane gwoździe, znalazło się na korpusie, co wizualnie niezbyt dobrze komponuje się z przełącznikami pickupu Sustainiac. Gitarę wykończono w wersji Black Satin, z czerwonym, błyszczącym logo i czarnym hardware. Jej menzura wynosi 24 5/8" (625 mm), a promień podstrunnicy 12" (305 mm).

Na wyposażeniu USA Kerry King V znajdziemy boczne markery podstrunnicy wykonane ze światłowodu LED, mostek Kahler KFK Signature, siodełko Floyd Rose R2 o szerokości 41 mm oraz klucze Grover. Na układ elektroniczny składają się pickupy EMG 81 z boosterem PA2 przy mostku i Sustainiac przy gryfie. Ich pracę regulują pojedyncze pokrętła Volume i Tone oraz cztery przełączniki - trzypozycyjny toggle wyboru pickupów, włącznik boostera PA2 i dwa mini-toggle - załączający system Sustaniac oraz wyboru jego trybu pracy.

Gitara oferowana jest w komplecie z twardym futerałem, a jej cena w sklepie producenta wynosi niebagatelne 8666 $.

https://www.deanguitars.com