Trzy nowe modele Breedlove Pursuit Exotic Prairie Burst

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BREEDLOVE
Trzy nowe modele Breedlove Pursuit Exotic Prairie Burst

Popularna seria Pursuit Exotic marki Breedlove powiększyła się o trzy nowe akustyczno-elektryczne modele w pięknym wykończeniu Prairie Burst.

Modele reprezentują trzy typy kształtów gitar Breedlove - najmniejsza Concertina oraz wszechstronny Concert i największy Concerto - dwa ostatnie z pojedynczym wcięciem. Menzura instrumentów, które przeznaczone są dla wszystkich graczy, od początkujących do często koncertujących zawodowców, wynosi 25". Ich korpusy zostały wykonane z wawrzynu rosnącego na wybrzeżu stanu Oregon, którego unikalne właściwości łączą w sobie najlepsze cechy palisandru wschodnioindyjskiego i klonu i zapewniają zbalansowane, wyraźne i czyste brzmienie pasma niskiego, środkowego i wysokiego. Do budowy gryfów posłużył mahoń wschodni (nato), a podstrunnic - heban afrykański.

Poza naturalnym wykończeniem Prairie Burst na wysoki połysk, korpusy posiadają również szylkretowy binding. Na pokładzie znajdziemy ponadto elektronikę LR Baggs EAS, chromowane, zamknięte klucze, hebanowe mostki bez kołków siodełka z kości, markery usytuowane przy krawędzi podstrunnicy oraz 18 (Concertina) lub 20 (Concert i Concerto) progów.

 

Pursuit Exotic Concertina Prairie Burst E

Concertina to najmniejszy model, który trafił do oferty Breedlove w 2018 roku, który dzięki technologii Extensive Sound Optimization ma zapewnić mocniejsze brzmienie i większą wygodę gry niż standardowe gitary z korpusami typu parlor. Połączenie gryfu z korpusem następuje na 12 progu. Concertina przeznaczona jest dla fingerstyle i lżejszej gry.

Pursuit Exotic Concert Prairie Burst CE

Concert to oryginalny, bestsellerowy kształt korpusu gitar Breedlove zaprezentowany po raz pierwszy w 1992. Gitara dobrze zbalansowana między mocniejszą grą akordową a fingerstyle przeznaczona jest do wielu stylów muzycznych. Wcięcie zapewnia dobry dostęp do wszystkich progów.

Pursuit Exotic Concerto Prairie Burst CE

Concerto to typ korpusu z pojedynczym wcięciem, który ujrzał światło dzienne w 2016 roku, zapewniający większą głośność przy jednoczesnym polepszeniu wygody gry. Przy jego projektowaniu wykorzystano specjalną technologię profilowania dźwięku, dokładnie badającą odpowiedź częstotliwościową poszczególnych kawałków drewna. Instrument przeznaczony jest do mocniejszej i głośniejszej gry.

 

https://breedlovemusic.com