Nowe modele Breedlove Pursuit Exotic

Newsy
Pozostałe artykuły marki BREEDLOVE
Nowe modele Breedlove Pursuit Exotic

Firma Breedlove poszerzyła swoją serię akustycznych gitar Pursuit Exotic o trzy nowe modele.

Nowe modele to Sitka - Cocobolo, Sitka - Myrtlewood oraz Sitka - Koa. Dołączyły one do istniejących już takich wersji jak Ziricote, Bubinga, Australian Blackwood czy Ebony.

Koncertowe gitary z serii Pursuit Exotic cechują się niezwykłym dźwiękiem, pięknym wyglądem oraz nieco niższą ceną. Wszystkie są wykonywane ręcznie w amerykańskiej fabryce firmy w Bend w stanie Oregon z różnych gatunków egzotycznego drewna i zwierają m.in. opracowany przez firmę strunociąg, wyjście USB oraz elektronikę Fishmana.

Breedlove Pursuit Exotic Concert E Sitka Spruce - Koa

 

Koa to najbardziej wzorzysty gatunek drewna pochodzący z Hawajów, a wykonywane z niego instrumenty najlepiej odnajdują się w środkowym paśmie tonów. Ciepłe brzmienie koa użytego do budowy boków i tyłu korpusu gitary zbalansowane jest jednolitym topem ze świerku sitkajskiego. Gryf zbudowano z mahoniu okume, a podstrunnicę, na której znalazło się 20 progów z palisandru indyjskiego. Instrument posiada ponadto binding w kolorze kości słoniowej i palisandrowy mostek.

 

Breedlove Pursuit Exotic Concert CE Sitka Spruce - Myrtlewood

 


Mirt (Myrtlewood) rosnący na pacyficznym wybrzeżu amerykańskiego stanu Oregon, dzięki swoim cechom będącym połączeniem palisandru, mahoniu i klonu jest najpopularniejszym drewnem stosowanym przez Breedlove. Korpus z tego drewna (tył i boki) połączono z jednolitą płytą wierzchnia ze świerku sitkajskiego. Gryf zbudowano z mahoniu okume, a podstrunnicę, na której znalazło się 20 progów z palisandru indyjskiego. Instrument posiada ponadto binding w kolorze kości słoniowej i palisandrowy mostek.

 

Breedlove Pursuit Exotic Concert CE Sitka Spruce - Cocobolo

 


Cocobolo to najbardziej zwarty gatunek drewna używany przez Breedlove. Jego wilgotność wynosi zaledwie 12%, dlatego nie unosi się na wodzie, tylko tonie. Cocobolo należy do tej samej rodziny co brazylijski palisander, dlatego wyjątkowo dobrze oddaje basy oraz cechuje się zbalansowanym brzmieniem w środkowych i wyższych pasmach. Tak jak pozostałe dwa nowe modele, instrument posiada top ze ze świerku sitkajskiego i tak jak inne modele Pursuit Exotic mahoniowy gryf i palisandrową podstrunnicę z 20 progami. Ponadto binding w kolorze kości słoniowej i palisandrowy mostek.

http://breedlovemusic.com/
http://www.musicmedia.pl/