Dwa nowe modele Breedlove Jeffa Bridgesa

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BREEDLOVE
Dwa nowe modele Breedlove Jeffa Bridgesa

Znany aktor i muzyk Jeff Bridges oraz Breedlove ponownie nawiązali współpracę, której efektem są dwa sygnowane modele gitar 'All in this Together' - tym razem w sporo tańszym wydaniu.

Pierwszy sygnowany model 'All in this Together' - Breedlove Jeff Bridges’ Signature Oregon Concerto Bourbon CE - ujrzał światło dzienne w lipcu i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, że nie minęło wiele czasu, a firma zaprezentowała kolejne dwa instrumenty, 'All in this Together', które weszły w skład linii Organic Collection - Jeff Bridges Amazon Concert Sunburst CE oraz Jeff Bridges Signature Concert Copper E.

 

Nowe, elektroakustyczne modele Breedlove zostały zaprojektowanie w Bent w stanie Oregon i wykonane w Chinach, co wpłynęło na znacznie niższą cenę, niż w przypadku ręcznie budowanego w Bent pierwszego i ekskluzywnego modelu Oregon Concerto Bourbon CE. Przede wszystkim jednak wykorzystane do ich budowy jednolite drewno pochodzi w całości ze zrównoważonych źródeł, co nie dziwi, biorąc pod uwagę zaangażowanie Jeffa Bridgesa w kwestie ochrony środowiska: "Nie można przecenić ogromnej roli, jaką lasy odgrywają dla zdrowia naszej planety. Teraz możesz mieć piękny instrument i nie krzywdzić ziemi".

Jak informuje firma, do budowy gitar (podobnie jak pozostałych modeli z linii Made in Bend oraz Organic Collection) nie wykorzystano drewna pochodzącego ze zrębów, co osobiście zweryfikował właściciel Breedlove, Tom Bedell. Wszelki surowiec pochodzi z martwych lub indywidualnie zasadzonych drzew, co minimalizuje wpływ na stan lasów planety, a także pozwala gitarzystom podróżować po świecie bez obaw, że ich instrument wykonano z drewna zagrożonego wyginięciem. Pochodzenie każdego kawałka drewna, użytego do budowy gitar zostało opisane na stronie firmy: https://breedlovemusic.com. Wraz z modelami 'All in this Together', Breedlove i Jeff Bridges wspierają również Amazon Conservation Team, czyli organizację non-profit, która współpracuje z rdzennymi mieszkańcami tropikalnej Ameryki Południowej w celu zachowania różnorodności biologicznej lasów deszczowych Amazonii, a także ich kultury i terytorium.

W przeciwieństwie do pierwszej sygnatury w rozmiarze Concerto, nowe instrumenty wykorzystują kształt Concert, zachowują jednak charakterystyczne inkrustacje - napis "All in this Together" na podstrunnicy i sygnaturę Jeffa Bridgesa na tylnej części główki. Jeff umieścił swoje imię i motto "All in this Together" na gitarach, ponieważ wierzy, że wszyscy możemy coś zmienić, zadając pytania o to, skąd pochodzą produkty, których używamy i jaki mają wpływ na przyszłość naszej wspólnej i jedynej planety.

Jeff Bridges Amazon Concert Sunburst CE i Jeff Bridges Signature Concert Copper E posiadają świerkowe ożebrowanie i pasek płyty tylnej, siodełko z kości, 20 progów, chromowane klucze Premium Breedlove z czarnymi główkami oraz elektronikę Breedlove Natural Sound (Microsonic VT HD 2-AAA). Menzura wynosi 25,5".

Jeff Bridges Amazon Concert Sunburst CE

Jednolity top gitary w kolorze Sunburst wykonano ze świerku europejskiego poddanego w procesie produkcji toryfikacji, czyli prażeniu w wysokiej temperaturze w komorach próżniowych. Tył i boki korpusu zbudowano z drewna granadillo, a całość korpusu wykończono na wysoki połysk. Gryf z mahoniu afrykańskiego wieńczy hebanowa podstrunnica. Znajdziemy tu również hebanowy mostek, top główki i binding podstrunnicy, a także binding korpusu z czarnego orzecha z plastikowym ożyłkowaniem.

Jeff Bridges Signature Concert Copper E

Jednolity top gitary w kolorze Copper Burst wykonano ze świerku europejskiego poddanego w procesie produkcji toryfikacji. Tył i boki korpusu zbudowano z mahoniu afrykańskiego, a całość korpusu wykończono w wersji Semi-Gloss. Gryf z mahoniu afrykańskiego wieńczy hebanowa podstrunnica. Znajdziemy tu również hebanowy mostek, top główki i binding podstrunnicy, a także czarny, plastikowy binding korpusu z ożyłkowaniem.

https://breedlovemusic.com/

Zdjęcia: Audrey Hall