Nowa odsłona Dunlop Jerry Cantrell Cry Baby Wah

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki DUNLOP
Nowa odsłona Dunlop Jerry Cantrell Cry Baby Wah

Jest już dostępna zapowiedziana na początku roku, nowa, limitowana odsłona popularnej kaczki sygnowanej przez gitarzystę Alice In Chains - Dunlop Jerry Cantrell Cry Baby Wah.

Dunlop Jerry Cantrell Cry Baby Wah jest z pewnością dobrze znany wszystkim gitarzystom - wielbicielom brzmienia Alice In Chains. Nowa odsłona efektu - limitowany do 500 egzemplarzy JC95B - cechuje się wykończeniem Distressed Black, co koresponduje z ciemną oprawą graficzną ostatniego albumu zespołu, "Rainier Fog". Znajdziemy tu jeszcze jedno nawiązanie do tej płyty - na dolnej płycie efektu umieszczono tekst do utworu tytułowego.

Wah posiada również nowe zdobienie wierzchniej platformy pedału. Znalazła się na niej grafika wzorowana na tatuażu 'tribal orca' Cantrella, zaprojektowana przez Joe Wilsona - artystę należącego do społeczności Saliszów Nadmorskich. Z ciekawostek warto dodać, że ta grupa plemion rdzennych Amerykanów zamieszkuje obszar na którym obecnie znajduje się m.in. Seattle oraz położony pobliżu miasta wulkan Mount Rainier, który były inspiracją dla tytułu albumu oraz tytułowej kompozycji.

 

 

https://www.jimdunlop.com