Nowe kostki Dunlop Hetfield's White Fang Custom Flow

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki DUNLOP
Nowe kostki Dunlop Hetfield's White Fang Custom Flow

We wrześniu do oferty firmy Jim Dunlop trafią nowe kostki sygnowane przez frontmana Metalliki - Hetfield's White Fang Custom Flow.

Zbieracze wszelkich gadżetów związanych z Metalliką, albo niektórzy uczestnicy koncertów zespołu w ramach aktualnej trasy WorldWired Tour, którym udało się złapać jedną z kostek rzucanych przez Jamesa Hetfielda zapewne spotkali się już z tym wzorem. Gitarzysta testował bowiem nowe kostki (ozdobione w różny sposób, niektóre wzory zawierały np nazwę zespołu i trasy), a wiele z nich od razu trafiało na aukcje internetowe. Od września wszyscy chętni, nie tylko kolekcjonerzy, będą mogli jednak nabyć kostki White Fang w łatwiejszy sposób.

Punktem wyjścia przy tworzeniu kostek, z założenia przeznaczonych dla mocnego riffowania był model Flow Standard Pick 1.0 mm. Następnie dodano ścięte krawędzie, tak jak we wcześniejszym modelu Hetfielda, Black Fang oraz pogrubiono piórko do 1.14 mm - rozmiaru, który nie występuje standardowo w linii Flow Pick. Wreszcie zdecydowano się na wzmocnienie uchwytu przy pomocy customowego wzoru, zapobiegającego wyślizgiwaniu się kostki podczas gry. W efekcie powstała kostka - która jak zapewnia producent - przynosi mocny atak oraz idealnie czystą artykulację nawet przy dużej szybkości gry i podkręconym gainie.

"White Fang to świetna przyczepność w przypadku spoconej dłoni oraz mniejszy profil pozwalający na większą szybkość" - mówi James Hetfield. "Ponadto biały kolor jest lepiej widoczny, kiedy rzucam ją fanom przybyłym na koncert."

Kostki Dunlop Hetfield's White Fang Custom Flow będą dostępne od września w rozmiarze 1.0 mm i 1.14 mm. w kompletach po 6 lub 24 sztuki.

 

https://www.jimdunlop.com