Joe Satriani w rodzinie IK Multimedia

Newsy
Pozostałe artykuły marki IK MULTIMEDIA
Joe Satriani w rodzinie IK Multimedia

Joe Satriani dołączył do grona oficjalnych artystów włoskiej firmy IK Multimedia, która promuje nowy produkt - interfejs audio AXE I/O.

"Współpraca z IK Multimedia to dla mnie prawdziwy powód do radości - mówi Joe Satriani - Używałem software AmpliTube w domu i w studio podczas pracy nad kilkoma albumami. Teraz AXE I/O zapewnia jeszcze więcej studyjnych możliwości".

Zaprezentowany podczas targów NAMM 2019 AXE I/O to wysokiej klasy interfejs audio dedykowany głównie dla gitarzystów, choć zakres jego zastosowań może być znacznie szerszy. Dostarczany jest wraz z pakietem ponad 150 efektów pod postacią wtyczek z zestawów AmpliTube i T-RackS, oferując 24-bitowe przetwarzanie z próbkowaniem do 192 kHz. Główny tor sygnałowy bazuje na przedwzmacniaczu Class A Pure oraz układzie opartym na tranzystorach JFET, pozwalającym na współpracę z każdym typem gitary, co uzyskano poprzez możliwość regulacji impedancji wejściowej. Tor sygnałowy oferuje zakres dynamiki sięgający 117 dB, przy paśmie przenoszenia od 3 Hz do 32 kHz. Uwzględniono możliwość zastosowania trybu reampingu (m.in. z użyciem wyjścia Amp Out), podłączania dwóch mikrofonów pojemnościowych, a także słuchawek.

 

Do interfejsu można podłączyć zewnętrzne kontrolery pod postacią dwóch pedałów ekspresji oraz pojedynczego lub podwójnego przycisku nożnego. Dzięki portom MIDI istnieje też możliwość współpracy z kontrolerami nożnymi w tym formacie. Enkoderem na płycie czołowej można zmieniać presety w oprogramowaniu współpracującym z interfejsem. Oczywiście nie mogło zabraknąć szybkiego w obsłudze, dokładnego i dobrze widocznego tunera chromatycznego.

Współpraca z Joe Satrianim zaowocowała pierwszym z serii filmów, który można już zobaczyć:

 

"Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem AXE I/O pomyślałem 'Wow. To jest świetne. Dokładnie wiem, w jaki sposób zamierzam to wykorzystać'. Gitarzyści pragną przede wszystkim wyraźnej przestrzeni do wpięcia. Chcą samodzielnie kontrolować gain na wejściu i generalnie mieć wpływa na charakterystykę samego wejścia. To urządzenie daje taką możliwość i zapewnia opcje kontroli nad impedancją w taki sposób, który naśladowałby różnicę między vintage'owym Stratem, a nową fabrycznie gitarą" - mówi Joe Satriani

Wraz z ogłoszeniem informacji o współpracy z Satrianim, firma IK Multimedia poinformowała również o udoskonaleniu oprogramowania sprzętowego AXE I/O, które ulepsza zastosowanie wyjścia Amp Out eliminując konieczność posiadania DI boxu podczas procesu reampingu. Panel kontrolny software będzie posiadał teraz przycisk “To Amp Out”, który skieruje sygnał z pierwszego wejścia dla instrumentów bezpośrednio do Amp Out z zerową latencją, dzięki czemu gitarzyści mogą nagrywać równocześnie czysty sygnał DI oraz wzmacniacza bez konieczności stosowania separatorów i jakichkolwiek zewnętrznych urządzeń.

https://www.ikmultimedia.com