Nowa kolekcja brzmień IK Multimedia AmpliTube Brian May

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IK MULTIMEDIA
Nowa kolekcja brzmień IK Multimedia AmpliTube Brian May

Firma IK Multimedia zaprezentowała najnowszą kolekcję brzmień AmpliTube dla Mac/PC, iPhone i iPada opracowaną wspólnie z gitarzystą Queen, Brianem Mayem.

IK Multimedia AmpliTube Brian May zawiera symulacje brzmień studyjnego i koncertowego sprzętu używanego przez legendarnego gitarzystę podczas pracy z Queen. Dzięki współpracy z Bianem i jego ekipą techniczną udało się wiernie odtworzyć najbardziej charakterystyczne elementy jego brzmienia, począwszy od gitary Red Special, poprzez koncertowy zestaw trzech wzmacniaczy, wyselekcjonowane efekty (w tym charakterystyczny Treble Booster), skończywszy na presetach z wybranych nagrań gitarzysty.

W skład kolekcji AmpliTube Brian May, dostępnej jako wygodna aplikacja na pulpit oraz jako w wtyczka w programie DAW, z którego korzysta użytkownik, wchodzą: dwa modele wzmacniaczy, trzy kolumny oraz sześć efektów, w tym całkowicie unikalny wirtualny efekt Red Special. Został on stworzony w celu jak najlepszej symulacji brzmienia i kontroli kluczowego elementu sprzętowego rigu Maya - słynnej gitary Red Special.

Wzmacniacze:

BM 30 został oparty na klasycznym, koncertowym ustawieniu trzech modeli VOX AC30 i oferuje łańcuch wzmacniaczy w konfiguracji Wet-Dry-Wet
• BM DK odzwierciedla brzmienie unikalnego wzmacniacza 'Deacy', stworzonego pierwotnie przez basistę Queen, Johna Deacona na bazie zmodyfikowanego starego odbiornika radiowego i kolumny głośnikowej, zasilanego baterią 9V. Wraz z gitarą Red Special i efektem Treble Booster stanowi on kluczowy element charakterystycznego brzmienia Maya.

Kolumny:

• 2x12 BM 30 Blue (występujący jako 2x12 BM1 w kolekcji Briana Maya dla iOS) - głośnikowe trio oparte na sekcji kolumn dedykowanych wzmacniaczom VOX AC30, wyposażonych w głośniki Celestion Alnico Blue.
• 2x12 BM 30 H70 (występujący jako 2x12 BM2 w kolekcji Briana Maya dla iOS) - wyposażony w głośniki Celestion G12H Anniversary
• 1x6 BM DK - 6" głośnik wzmacniacza BM DK

Efekty:

• Red Special - unikalny efekt opracowany w oparciu o charakterystykę gitary Red Special
• Treble Booster - efekt oparty na oryginalnym modelu KAT Treble Booster, esencjonalnym na brzmienia Briana Maya, podbijającym brzmienie gitary zanim dźwięk trafi do wzmacniacza
• May Wah - oparty na efekcie Dunlop Cry Baby zamkniętym w obudowie rack.
• FOX Phaser - oddaje charakterystykę modelu fOXX Foot Phaser.
• Star Gate - bramka szumów
• 30 - 30 pasmowy korektor graficzny z zakresem podbicia/tłumienia +/- 15 dB na pasmo (dostępny w wersji kolekcji na iPhone and iPada, dla użytkowników Mac/PC dostępny za darmo w AmpliTube Custom Shopie)

IK Multimedia AmpliTube Brian May zawiera również zestaw presetów opartych na dyskografii Briana Maya zebranych przez Jamie Humphriesa, gitarzystę scenicznej produkcji 'We Will Rock You', który również występował z Mayem i Queen.

W symulacjach z kolekcji AmpliTube Brian May firma IK Multimedia zastosowała technologię DIM (Dynamic Interaction Modeling), opartą na 20 letnim doświadczeniu w modelingu brzmień i zapewniającą najwyższy poziom realizmu soundu sprzętu gitarzysty Queen. DIM cyfrowo odwzorowuje nie tylko każdy fizyczny element układu od wejścia preampu po głośnik, ale oddaje też procesy zachodzące pomiędzy komponentami, co przekłada się na autentyzm brzmienia.

 

https://www.ikmultimedia.com

Zdjęcie: Paul Harmer