IK Multimedia Dimebag Darrell CFH Collection dla AmpliTube

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IK MULTIMEDIA
IK Multimedia Dimebag Darrell CFH Collection dla AmpliTube

Firma IK Multimedia zaprezentowała kolekcję brzmień gitarzysty Pantery, Dimebaga Darrella dla AmpliTube.

Kolekcja IK Multimedia Dimebag Darrell CFH zawiera symulacje brzmień sprzętu, którego Dimebag Darrell używał podczas nagrań przełomowego dla Pantery albumu "Cowboys From Hell" z 1990 roku, który zdefiniował i zapoczątkował nowy nurt nazwany 'groove metalem'. Aby zadbać o autentyzm i precyzję, opracowując nowe brzmienia firma współpracowała z Grady Championem, który przez 13 lat był technicznym Darrella. Nowe oprogramowanie, przeznaczone dla użytkowników komputerów Mac/PC, dostępne jest jako wygodna aplikacja na pulpit oraz jako w wtyczka w programie DAW, z którego korzysta użytkownik.

W symulacjach z kolekcji Dimebag Darrell CFH firma zastosowała technologię DIM (Dynamic Interaction Modeling) zapewniającą najwyższy poziom realizmu brzmienia sprzętu gitarzysty Pantery. DIM cyfrowo odwzorowuje nie tylko każdy fizyczny element układu od wejścia preampu po głośnik, ale oddaje też procesy zachodzące pomiędzy komponentami, co przekłada się na autentyzm brzmienia.

W skład IK Multimedia Dimebag Darrell CFH Collection wchodzą dwa modele wzmacniaczy, dwie kolumny oraz pięć efektów gitarowych.

Wzmacniacze:

Darrell 100 - precyzyjnie oddane brzmienie 120 watowego, półprzewodnikowego wzmacniacza Randall RG 100 ES. Brzmienie i ton tego wzmacniacza stało się znane, gdy zaczął go w Panterze używać Dimebag Darrell.
Jazz Amp 120 CFH - oparty na wzmacniaczu stereo Roland JC-120 z 1986 roku, który został użyty do nagrania utworu "Cemetery Gates".

Kolumny:

Darrell 412 - oparta na kolumnie Randall 412 JB i idealnie dopasowana do wzmacniacza Darrell 100
JP Jazz CFH - oparta na sekcji głośnikowej combo Rolanda JC-120, który posiadał 2 głośniki 12"

Efekty:

6 Band EQ - sześciopasmowy korektor graficzny oparty na efekcie MXR
Pre EQ 3 - trzypasmowy korektor parametryczny emulujący urządzenie Furman PQ-3
Dime Wah - symulacja pedału Dunlop Cry Baby GCB95
Flanger Doubler - oparty na urządzeniu MXR Flanger Doubler model oferował dwa efekty w jednym. Zazwyczaj używany przez Dime w trybie 'doubler mode' do zagęszczenia tonów
Dime Noise Gate - symulacja bramki szumów Rocktron Hush IIB

https://www.ikmultimedia.com