Roland Blues Cube Sparkle Clean Tone Capsule

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ROLAND
Roland Blues Cube Sparkle Clean Tone Capsule

Firma Roland opracowała, wspólnie z gitarzystą Jeffem „Skunk” Baxterem, nową kapsułę brzmieniową do wzmacniaczy z serii Blues Cube.

"Wzmacniacze Blues Cube są rewolucyjne, a koncepcja Tone Capsule genialna. Pracuję z Rolandem od ponad 40 lat, udało się im poznać sekret wzmacniacza gitarowego o najwyższej klasy funkcjach, ponadprzeciętnych możliwościach i niepowtarzalnym brzmieniu. Zamiast spędzać godziny na modyfikowaniu i dopasowywaniu elektroniki na potrzeby występu, jedyne co muszę zrobić to podłączyć Tone Capsule do wzmacniacza i od razu otrzymuje dokładnie to, czego potrzebuję. Czekałem na taki wzmacniacz wiele czasu.” - mówi Jeff “Skunk” Baxter, dla którego priorytetem jest doskonała czystość brzmienia z jak najlepszą artykulacją.

Właśnie te cechy ma zapewnić kolejna kapsuła - czyli urządzenie modyfikujące lampowy obwód wzmacniacza, służące do zmiany jego charakterystyki - marki Roland (wcześniej firma pracowała m.in. z Robbenem Fordem, Erikiem Johnsonem i Kirkiem Fletcherem). Blues Cube Sparkle Clean Tone Capsule jest kompatybilna z wzmacniaczami Blues Cube Artist, Blues Cube Artist212, Blues Cube Stage oraz Blues Cube Tour.

O ile wzmacniacze Blues Cube cechują się raczej amerykańskim blues-rockowym brzmieniem, tak kapsuła Baxtera nadaje wzmacniaczowi wyraźne, czyste tony wczesnych brytyjskich konstrukcji napędzanych lampami KT66. Zakres tonalny jest szerszy, z dużą dynamiką, co pozwala uzyskać wyjątkowe brzmienie gitar i efektów różnego typu. Dzięki metodzie Tube Logic i szczegółowemu dostrojeniu transformatora wyjściowego, impedancji głośnika, sprzężenia zwrotnego i innych elementów interaktywnych, dźwięk jest pełny, organiczny i reagujący w każdym ustawieniu.

W przypadku Sparkle Clean Tone Capsule brzmienie wzmacniacza zostało dostosowane do dwóch różnych kanałów wzmacniacza. W przeciwieństwie do standardowego wzmacniacza Blues Cube i innych dostępnych kapsuł, Sparkle Clean Tone Capsule przyjmuje jednak nieco inne brzmienie kanałów. Clean oferuje klasyczny czysty dźwięk, jednak kanał Crunch, zamiast wydobywać dźwięk o wyższym wzmocnieniu, opiera się na podstawowym czystym fundamencie. Gwarantuje to dużą różnorodność dla czystej gry, a także zapewnia wszechstronność dla kształtowania dźwięków z pomocą stompboxów. Ustawienie pokręteł na godzinę 12 będzie stanowić dobry punkt wyjścia dla perfekcyjnych akordów i wielu czystych stylów, od współczesnych jazzowych solówek po country. Pogłos wzmacniacza został również zmodyfikowany, z dłuższym czasem opóźnienia wstępnego, który działa w doskonałej harmonii z szybką przejściową odpowiedzią Tone Capsule.

Co najważniejsze, podobnie jak w przypadku innych kapsuł Rolanda, dzięki zastosowanym we wzmacniaczach Blues Cube rozwiązaniu Tube Logic, żeby uzyskać zmodyfikowany dźwięk wystarczy po prostu podłączyć Blues Cube Sparkle Clean Tone Capsule do właściwego gniazda w obudowie wzmacniacza.

 

https://www.roland.com