Roland GO:MIXER PRO

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ROLAND
Roland GO:MIXER PRO

GO:MIXER PRO to nowe urządzenie Rolanda skierowane do muzyków, ale również podcasterów i innych użytkowników mediów społecznościowych, pozwalające na uzyskanie lepszej jakość dźwięku.

Nawet jeśli mikrofon wbudowany w smartfonie jest wystarczający do codziennego użycia, aby wznieść się na wyższy poziom i znaleźć większe grono słuchaczy potrzebne jest uzyskanie najwyższej jakości dźwięku i większych możliwości kontroli audio. Roland GO:MIXER PRO to najłatwiejszy sposób podłączania i miksowania do 9 wejść audio, w tym mikrofonów, gitar/basów i sprzętu liniowego. Wystarczy podłączyć i ustawić poziom głośności - z wyjścia stereo dźwięk audio jest wysyłany bezpośrednio do smartfona, gotowy do załadowania i udostępniania.

GO:MIXER PRO współpracuje również z aplikacjami Rolanda takimi jak 4XCAMERA lub Virtual Stage Camera pozwalającymi na uatrakcyjnienie filmów. GO:MIXER PRO to idealne rozwiązanie do dodawania profesjonalnego dźwięku do nagrań w mediach społecznościowych lub relacji na żywo, co pomoże w zdobyciu większej liczby obserwujących, wyświetleń oraz w zwiększeniu zaangażowania odbiorców.

Jak zapewnia firma, GO:MIXER PRO dostarcza najczystszego sygnału stereo bez hałasów w tle, które mają negatywny wpływ na występ. Urządzenie pozwala na jednoczesną rejestrację trzech różnych instrumentów poprzez dedykowane wejścia - na przykład keyboardów, gitar/basów i wokalu, a następnie dopasowanie ich poziomu głośności. To dobre rozwiązanie do nagrywania demo lub prób, ale również do relacji na żywo. W zależności od warunków systemu GO: MIXER PRO może pracować przez ponad cztery godziny tylko na czterech bateriach AAA. Urządzenie sprawdzi się więc jako mobilny audio mixer dla małych występów lub imprez, dzięki wielu wejściom, pracy bateryjnej oraz kompaktowej wielkości. W tym momencie potrzeba już jedynie przenośnego wzmacniacza i instrumentów.

Roland GO:MIXER PRO umożliwia również stworzenie najlepszego nagrania podczas śpiewu do ulubionej piosenki odtwarzanej ze smartfona. Funkcja Center Cancel redukuje głośność głównego wokalu w każdej piosence podkładowej sprawiając, że głos użytkownika znajdzie się na pierwszym planie. Można również podłączyć najwyższej klasy mikrofon dla studyjnej jakości nagrania audio. GO:MIXER PRO może być również świetnym partnerem dla osób komponujących lub produkujących oryginalne piosenki przy użyciu smartfona lub tabletu. Używając takich aplikacji do tworzenia muzyki jak Apple Garage Band, można nagrać części wokalne podczas słuchania podkładu na urządzeniu mobilnym. Jeśli funkcja Loopback zostanie wyłączona, nagrana zostanie tylko część wokalna, a podkład dźwiękowy w urządzeniu będzie traktowany jako przewodnik.

 

Właściwości Roland GO:MIXER PRO:

• Mixer audio dla smartfonów mieszczący się w dłoni
• Wiele wejść - możliwość podłączenia mikrofonu, instrumentów lub odtwarzaczy muzycznych
• 1/8-calowy Mic In Stereo z mini-phone jack z podłączanym zasilaniem (2.5V) do podłączenia pin-mic
• Wejście Mic obsługuje XLR i 1/4 calowy wtyk wyposażony w zasilanie phantom (48V)
• Trzy kable w komplecie w tym USB Type-C na USB Micro-B dla urządzeń iOS i Android
• Zasilany przez połączenie ze smartfonem lub poprzez cztery baterie alkaliczne (LR03/AAA), gdy nie ma możliwości podłączenia do smartfona
• Funkcja Center Cancel do redukowania głośności wcześniej nagranego wokalu
• Funkcja Loop back kontroluje czy podkład ze smartfona jest nagrany razem z głosem użytkownika
• Może pełnić rolę interfejsu audio z aplikacjami DAW dla smartfonów i tabletów
• Współpraca z aplikacjami Roland 4XCAMERA dla iOS i Android oraz Roland Virtual Stage Camera dla iOS

https://www.roland.com