Nowy Friedman BE-OD Deluxe

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FRIEDMAN
Nowy Friedman BE-OD Deluxe

Firma Friedman Amplification wprowadziła do oferty nową wersję bestsellerowego efektu BE-OD - dwukanałowy BE-OD Deluxe.

Od momentu premiery w 2016 roku, efekt BE-OD stał się jednym z największych hitów Friedmana i sprzedał się na całym świecie w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. Teraz amerykański producent zdecydował się na wprowadzenie do oferty nowej, rozbudowanej wersji tego efektu - BE-OD Deluxe. Oczywiście, tak jak jego starszy brat, bazuje on na brzmieniu legendarnego wzmacniacza Friedman BE-100, który oferuje autentyczne, brytyjskie lampowe brzmienie cenione szczególnie przez miłośników klasycznego rocka.

Friedman BE-OD Deluxe przynosi ten sam układ, który występuje w BE-OD, ale tym razem jest on wyposażony w dwa kanały, które zapewniają użytkownikowi możliwość zastosowania efektu zarówno do partii rytmicznych jak i prowadzących. Umożliwia to ten sam zestaw regulatorów przypisanych do każdego kanału. Są to pokrętła Volume, Gain, trzypasmowy korektor (Bass, Middle i Treble), a także przycisk Presence oraz trzypozycyjny przełącznik Tight. Na życzenie użytkowników występująca w pierwotnej wersji dwupasmowa korekcja została tu więc rozszerzona poprzez dodanie regulacji Midde, natomiast Presence i Tight występowały w starszej wersji w formie pokręteł. Regulatory w górnym rzędzie BE-OD Deluxe, przypisane do kanału pierwszego, mają identyczne właściwości jak w mniejszej wersji urządzenia, rząd dolny dedykowany kanałowi 2, cechuje się nieco niższym poziomem gainu.

Friedman BE-OD Deluxe posiada również dwa przełączniki nożne - lewy służy do przełączania kanałów, prawy to True Bypass. Efekt nie posiada możliwości zasilania bateryjnego, ale zapewnia pracę dzięki zasilaczowi 9V lub - za pomocą załączonego splittera - dwóch zasilaczy, umożliwiających pracę przy napięciu 18V, co daje większy headroom.

 

http://friedmanamplification.com