Nowy efekt Friedman Small Box Overdrive

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FRIEDMAN
Nowy efekt Friedman Small Box Overdrive

Dla wszystkich sympatyków brzmienia klasycznego wzmacniacza Small Box, Friedman przygotował jego swoisty odpowiednik w postaci gitarowej kostki.

Opracowany przez Dave'a Friedmana lampowy Small Box jest znany jako jeden z najbardziej elastycznych i responsywnych wzmacniaczy na rynku. Nowy efekt firmy Friedman, Small Box Overdrive, pozawala - jak zapewnia producent - na uzyskanie takiej samej wszechstronności brzmienia, czułości i bogatego harmonicznie przesterowania, jak wspomniany wzmacniacz, ale w poręcznym, kompaktowym formacie. Kostka Small Box zawiera ten sam intuicyjny zestaw kontrolny, co wzmacniacz, umożliwiając wybór idealnego odcienia rocka, od klasycznej barwy Plexi po mocne high gainowe uderzenie. Regulacja ta następuje za pomocą pokrętła Gain, a także przełącznika wzmocnienia z boku obudowy, który symuluje kanał pleksi we wzmacniaczu Small Box.

Friedman Small Box Overdrive sprawdzi się zarówno z czystym, jak i przesterowanym kanałem wzmacniacza. Urządzenie posiada pokrętła Bass, Mid, Treble, Presence, Volume i Gain, zamontowany z boku, dwupozycyjny przełącznik Gain Structure, a także footswitch True Bypass. Montowany w USA efekt nie posiada zasilania bateryjnego.

https://friedmanamplification.com/
https://guitarcenter.pl/