Mini combo Friedman Pink Taco i Dirty Shirley

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRIEDMAN
Mini combo Friedman Pink Taco i Dirty Shirley

Firma Friedman zaprezentowała nowe, 20-watowe wzmacniacze typu combo powiększające rodzinę modeli Pink Taco i Dirty Shirley.

Niewielkie i łatwe w transporcie comba są dobrym rozwiązaniem dla gitarzystów szukających vintage'owego brzmienia w poręcznym opakowaniu. Obydwa wzmacniacze w wersjach 20-watowych istniały już w ofercie Fredmiana, ale jako heady. Wypuszczenie ich w postaci combo jest więc naturalnym krokiem.

Friedman Dirty Shirley Mini Combo to kompaktowa, 20-watowa i wyposażona w 10" calowy głośnik wersja popularnego pełnowymiarowego wzmacniacza Dirty Shirley przeznaczonego dla gitarzystów poszukujących vintage'owego brzmienia klasycznego rocka inspirowanego brytyjskimi lampowymi wzmacniaczami z lat '60 i '70, jednak w poręcznym rozmiarze i wadze.

Friedman Pink Taco Mini Combo to mniejsza wersja wzmacniacza BE-100. Uniwersalność obydwu wzmacniaczy sprawia, że sprawdzą się on w wielu gatunkach muzyki od bluesa do rocka czy country, a nawet - zwłaszcza w przypadku Pink Taco - heavy metalu.

Jednokanałowy wzmacniacze Dirty Shirley i Pink Taco zostały wyposażone w dwie lampy EL84 (stopień mocy) i trzy lampy przedwzmacniacza 12AX7, trzypozycyjny przełącznik korekcji, pętle efektów oraz regulatory Gain, Master, Bass, Middle i Treble. Comba posiadają głośnik Celestion Greenback 10" i wyjścia speaker output 2x8 i 1x16 ohm. Rozmiary obydwu modeli to: 241 x 393 x 419 mm (GxSxW) a waga wynosi 13,61 kg.

http://friedmanamplification.com
http://fxmusic.com.pl