Electro-Harmonix wznawia efekt Op-Amp Big Muff-Pi

Newsy
Pozostałe artykuły marki ELECTRO-HARMONIX
Electro-Harmonix wznawia efekt Op-Amp Big Muff-Pi

Firma Electro-Harmonix wznowiła klasyczny, powstały w późnych latach '70 efekt Op-Amp Big Muff-Pi.

Mówi założyciel Electro-Harmonix, Mike Matthews: "Op-Amp Big Muff został spopularyzowany przez Billy Corgana, który po raz pierwszy użył go na imponującym albumie Smashing Pumpkins z 1993 roku, "Siamese Dream". Po tym jak Billy nagrał film, w którym prezentuje wznowienie efektu, przyznał: 'W tym pudełku wciąż jest zawarta magia, wciąż znajduję w nim to, czego szukam."

Efekt został odtworzony z dużą dbałością o oryginalne rozwiązania, a równocześnie wzbogacono go o kilka współczesnych rozwiązań, jak kompaktowa, odlewana obudowa i true bypass.

Charakterystyczne brzmienie efektu bazuje na wzmacniaczu operacyjnym a nie tranzystorach oraz na trzech poziomach ganiu niż na czterech. Kit Rae, historyk i kolekcjoner efektów Big Muff opisuje Op-Amp Big Muff-Pi jako "potężne, miażdżące brzmienie w większą ilością cruncha. Doskonały do grunge, przesterowanej ściany dźwięku, ciężkiej gry rytmicznej i ciężkich partii prowadzących".

Electro-Harmonix Op-Amp Big Muff-Pi zawiera standardowe pokrętła Sustain, Tone i Volume, a także - podobnie jak w oryginalnym modelu - przełącznik toggle Tone Bypass, którym można włączyć i wyłączyć obwód Op-Amp. Nie zabrakło jednak również współczesnego przycisku true bypass. Efekt zasilany jest baterią 9V lub zasilaczem 9V AC.

https://www.ehx.com/