Nowy model Furch Indigo Deluxe CY

Newsy
Pozostałe artykuły marki FURCH
Nowy model Furch Indigo Deluxe CY

Firma Furch rozszerzyła swoją ofertę gitar o nowy model z korpusem częściowo z litego drewna, Indigo Deluxe CY. Nawiązuje on do podstawowego modelu z tej linii, jednak wzbogacono go o atrakcyjne elementy ozdobne, charakterystyczne głównie dla instrumentów wyższej klasy.

Gitary Furch Indigo Deluxe CY produkowane są z połączenia czerwonego cedru kanadyjskiego na przedniej płycie rezonansowej i sklejki mahoniowej z tyłu i na bokach. Tylna płyta dzięki właściwemu sprasowaniu jest zakrzywiona, jednak nie ma użebrowania, co w specyficzny sposób wpływa na jej właściwości rezonansowe. Pozwala to osiągnąć bardzo mocny, dynamiczny dźwięk, charakterystyczny dla wszystkich gitar z serii Indigo.

„Gitary z tylną płytą laminowaną często uważa się za instrumenty niższej klasy, jednaki nie zawsze jest to prawda, jeżeli chodzi o ich wykonanie i jakość dźwięku. Nasze specjalne rozwiązanie dzięki odpowiedniemu sprasowaniu sklejki w tylnej płycie pozwala stworzyć równomierne naprężenie. Naprężenie i odpowiednie jego wykorzystanie pozwala osiągać wspaniały dźwięk” - wyjaśnia dyrektor Furch Guitars, Petr Furch.

Dzięki połączeniu cedru i mahoniu Furch Indigo Deluxe CY ma nie tylko ciepły, wyważony dźwięk, ale również atrakcyjny, delikatny złotawy wygląd, który podkreślają detale z indyjskiego palisandru – drewniana pierścieniowa rozeta i lamowanie płyty rezonansowej z czarno-białymi liniami. Gryf gitary zdobią boczne i górne znaczniki z masy perłowej.

Ogólne właściwości dźwiękowo-wizualne zastosowanych materiałów podkreśla specjalny, ultracienki lakier z otwartymi porami (tzw. Open-Pore Finish), zapewniający również doskonałą ochronę powierzchni. Wierzchnia płyta korpusu gitary zawiera specjalną płytkę maskującą ze sztucznego szylkretu z przezroczystym przedłużeniem w stronę otworu rezonansowego, co jednak nie narusza czystego wzoru rozety.

„Projektując model Furch Indigo Deluxe CY użyliśmy wybranych elementów ozdobnych typowych dla naszych gitar z litego drewna wyższej klasy, ponieważ chcieliśmy właściwie podkreślić wysoką jakość dźwięku w instrumencie” - dodaje Petr Furch.

Gitary Furch Indigo Deluxe CY są produkowane z korpusem typu dreadnought i grand auditorium bez wcięcia. W sprzedaży pojawią się we wrześniu.

www.furchguitars.com