Duesenberg Starplayer TV Phonic

Newsy
Pozostałe artykuły marki DUESENBERG
Duesenberg Starplayer TV Phonic

Firma Duesenberg zaprezentowała nowy model z serii Starplayer TV - Phonic.

Starplayer TV Phonic to gitara w stylu semi hollow w wykończeniu Venetian White, która kontynuuje wizję firmy polegającą na projektowaniu niezależnego designu osprzętu. To pierwszy model w serii Starplayer TV, który zawiera nowe osłony przetworników oraz czteropozycyjny przełącznik umiejscowiony w dolnym rogu gitary, przy wcięciu.

Płaski tył i boki korpusu gitary wykonano z klonu płomienistego, a wypukły top z wycięciem w kształcie litery f ze świerku. Korpus zdobi złota customowa płytka ochronna oraz pięciowarstwowy binding z pearloidu. Instrument, w tym dopasowaną do wykończenia korpusu główkę pomalowano lakierem poliuretanowym w kolorze Venetian White. Całość uzupełnia złocony hardware. Wklejany gryf wykonano z klonu a podstrunnicę z palisandru indyjskiego. Na podstrunnicy znalazły się 22 progi typu jumbo oraz markery Duesenberg Wing. Promień wynosi 12" (30,5 mm) a menzura instrumentu 25,5" (648 mm).

Starplayer TV Phonic wyposażono w humbuckery Duesenberg Phonico Grand Vintage przy mostku oraz Duesenberg Phonico P-90 Domino przy gryfie. Nowy, rotacyjny przełącznik przystawek pozwala na wybór między każdym zestawem przetworników indywidualnie oraz między dwoma opcjami połączenia przetworników - pierwsza z nich nie wpływa na częstotliwość pary humbuckerów, podczas gdy druga filtruje pewne zakresy częstotliwości w celu osiągnięcia unikalnego charakteru brzmienia. Ponadto gitara posiada regulator Volume oraz Vario-Tone.

Instrument wyposażono ponadto w osprzęt zaprojektowany przez Duesenberga - mostek Steel Saddle Radius wraz z tremolo Radiator oraz klucze Z-Tuners z główkami "Art Diego".

http://duesenberg.de
http://www.musicpartners.pl/

Powiązane artykuły