Duesenberg Alliance Mike Campbell 40th Anniversary

Newsy
Pozostałe artykuły marki DUESENBERG
Duesenberg Alliance Mike Campbell 40th Anniversary

Kolejną nowością ze stajni Duesenberga jest pięknie prezentujący się model z serii Alliance przygotowany z okazji 40 lecia działalności zespołu Tom Petty and the Hearbreakers.

To już trzeci instrument opracowany dla gitarzysty zespołu, Mike Campbella przez firmę Duesenberg, po modelach Alliance Mike Campbell I (zaprezentowany z okazji 30 rocznicy działalności) i Alliance Mike Campbell II.

Nowa sygnatura Campbella z serii Alliance to, podobnie jak Mike Campbell I, model Starplayer TV cechujący się korpusem semi hollow z wypukłym świerkowym topem oraz tyłem i wygiętymi bokami z klonu płomienistego o menzurze wynoszącej 648 mm. Konstrukcję uzupełniają jednoczęściowy klonowy gryf oraz podstrunnica z indyjskiego palisandru o promieniu 12" (30,5 mm), na której znalazły się 22 progi jumbo i znaczniki pozycji w kształcie kropek.


Przyciągające wzrok wykończenie modelu Duesenberg Mike Campbell 40th Anniversary to kolor Catalina Green z dopasowaną główką i dwoma ikonicznymi, charakterystycznymi również dla wcześniejszych wersji, wyścigowymi, nawiązującymi do sportowych samochodów pasami przebiegającymi przez korpus. Korpus oraz gryf zdobi kremowy bidning, a na niklowanej płytce ochronnej znalazł się podpis Campbella oraz rocznicowe logo.

Także wyposażenie instrumentu nawiązuje do wcześniejszej wersji Mike Campbell I. Mike Campbell 40th Anniversary napędzany jest parą pickupów - klasycznym humbuckerem Duesenberg Grand Vintage przy mostku oraz single-coil Duesenberg Domino P-90 przy gryfie. Układ uzupełniają regulatory volume i tone oraz 3-pozycyjny przełącznik.

Gitara posiada ponadto ponadto osprzęt, jak zawsze zaprojektowany przez Duesenberga - mostek Steel Saddle Radius wraz z tremolo     Duesenberg Deluxe Tremola oraz klucze Z-Tuners z główkami "Art Diego".

http://duesenberg.de
http://www.musicpartners.pl/