Caparison Dellinger Prominence-MJR

Newsy
Pozostałe artykuły marki CAPARISON
Caparison Dellinger Prominence-MJR

Firma Caparison przygotowała kolejny sygnowany model w swojej ofercie - Dellinger Prominence-MJR opracowany dla gitarzysty Michaela Jamesa Romeo.

Michael James Romeo to założyciel prog-metalowej formacji Symphony X, zaliczany do czołówki najlepszych metalowych gitarzystów na świecie. Romeo znany jest z umiejętności technicznych, nieskazitelnej precyzji i frazowania, a w jego grze słychać rozmaite inspiracje począwszy od klasycznego metalu do muzyki klasycznej.

Kształt nowego Caparisona opiera się na modelu Dellinger Prominence. W budowie korpusu zastosowano wykorzystującą różne gatunki drewna konstrukcję M3. Polega ona na tym, że centralną część korpusu wykonaną z klonu otaczają mahoniowe boki, a gryf przykręcony jest czterema śrubami bezpośrednio do klonowej części. Rezultatem jest zbalansowane brzmienie ze skoncentrowanym niskim pasmem i bogatym sustainem. Korpus pokryto błyszczącym białym lakierem, główkę pozostawiono w kolorze czarnym, a olejowy gryf ma wykończenie naturalne.

Gryf oraz podstrunnicę wykonano z klonu. Podstrunnica o zmiennym promieniu 350 mm - 400 mm i 24 progach Dunlop super jumbo wykonanych z nowego srebra, nie posiada znaczników pozycji. Caparison Dellinger Prominence-MJR wyposażono w klucze Gotoha, blokowane siodełko gryfu Schaller R2 oraz mostek tremolo Schaller S-FRT II. Menzura instrumentu wynosi 648 mm (25,5″).

Na układ elektroniczny gitary składaja się humbuckery DiMarzio - “The Tone Zone” pod gryfem i X2N przy mostku, regulator Master Volume i trzypozycyjny przełącznik.

https://www.caparisonguitars.com