Caparison Horus-M3 CC - nowa sygnatura Courtney Cox

Newsy
Pozostałe artykuły marki CAPARISON
Caparison Horus-M3 CC - nowa sygnatura Courtney Cox

Gitarzystka The Iron Maidens, Courtney Cox może pochwalić się nowym sygnowanym modelem japońskiej marki Caparison - Horus-M3 CC.

Sygnowany Caparison Horus-M3 CC oparty jest na modelu Caparison Horus-M3, który przeszedł subtelne, ale efektywne modyfikacje i został zbudowany z myślą o shredzie. Mówi Courtney Cox: "Każdy artysta poszukuje instrumentu, który pomoże mu zaprezentować się z jak najlepszej strony. Instrumentu, który tchnie życie w jego sztukę. Jako gitarzystka potrzebuję instrumentu, który najlepiej odda moją pasję do muzyki. Jest nim właśnie Caparison Horus-M3 CC. Począwszy od jego bezkompromisowego brzmienia, które przebije się w każdych warunkach na scenie do pięcioczęściowego gryfu, mogę z całą pewnością powiedzieć, że to ręcznie wykonane arcydzieło jest najlepszą gitarą jaką kiedykolwiek trzymałam w rękach. To zaszczyt dołączyć do rodziny Caparison, będę cenić tę relację podczas mojej artystycznej kariery."

Korpus gitary został wykonany z trzech kawałków drewna - zewnętrzne warstwy mahoniu zostały rozdzielone środkową częścią wykonaną z klonu. Bezpośrednio do klonowej części korpusu przykręcono najwyższej jakości, pięcioczęściowy gryf z klonu i orzecha, który został wzmocniony z celu pogłębienia wyfrezowania połączenia korpusu z gryfem, co ma zapewnić maksymalnie wygodny dostęp do najwyższych progów. Rezultatem takiej konstrukcji jest instrument cechujący się zbalansowanym brzmieniem, skoncentrowanym niskim pasmem oraz bogatym sustainem. Podstrunnicę o zmiennym promieniu 350 mm - 400 mm wykonano z klonu i ozdobiono bindingiem w kolorze kości słoniowej. Umieszczono na niej 27 progów jumbo z nowego srebra oraz charakterystyczne dla Caparisona markery w kształcie zegarów.

Korpus oraz dopasowaną kolorystycznie główkę wykończono ręcznie fluorescencyjnym lakierem w wersji Pink Sapphire. Dopasowano do niego chromowany osprzęt koloru czarnego. Główkę zdobią litery CC nawiązujące czcionką do logo i pseudonimu gitarzystki - CC Shred. Na płytce umieszczonej na tylnej części korpusu znalazł się ponadto podpis Courtney Cox. Menzura gitary wynosi 628 mm (24 3/4″).

Solidny ruchomy mostek tremolo Schaller S-FRT II został zmodyfikowany poprzez dodanie mosiężnego bloku FU-Tone Big Block oraz sprężyn FU-Tone Noiseless Heavy Duty w kolorze czerwonym. Ma to zwiększyć masę i sustain przy jednoczesnym rozwinięciu ciepłego i czystego brzmienia o vintage'owym charakterze. Kolejny upgrade mostka polega na użyciu śrub do mocowania siodełka wykonanych ze stali nierdzewnej oraz zmodyfikowanych siodełek FU-Tone Titanium. Osprzęt uzupełnia siodełko gryfu Schaller R2 Locking oraz klucze Gotoha w kolorze cosmo black. Caparison Horus-M3 CC wyposażono parę przetworników - Caparison SH-27F pod gryfem oraz Caparison PH-bc przy mostku - sterowanych trzypozycyjnym przełącznikiem oraz pojedynczym regulatorem Master Volume.

https://www.caparisonguitars.com/