Caparison Dellinger-JSM gitarzysty Killswitch Engage

Newsy
Pozostałe artykuły marki CAPARISON
Caparison Dellinger-JSM gitarzysty Killswitch Engage

Gitarzysta Killswitch Engage, Joel Stroetzel oraz firma Caparison ujawnili najnowszy efekt współpracy - model Dellinger-JSM.

"Jestem dumny i szczęśliwy mogąc zaprezentować Dellinger-JSM jako mój nowy, sygnowany model. - mówi Joel Stroetzel. "Pięcioczęściowy gryf i orzechowy top zapewnia głębię i sustain charakterystyczny dla gryfu set-neck jednak z zachowaniem znajomego chwytu i komfortu przykręcanego, klonowego gryfu. Pickupy Fishmana brzmią fantastycznie i doskonale pasują do tej gitary, dostarczając zarówno nowoczesnego jak i klasycznego brzmienia. To jednak nie tylko niesamowicie solidny i wszechstronny instrument, ale również pięknie się prezentujący. Pickguard, czarny binding i markery w kształcie czarnych tarcz zegara to klasa sama w sobie. Z całego serca dziękuję Caparison za powołanie do życia mojej wymarzonej gitary. Nie mógłbym być bardziej szczęśliwy i jestem przekonany, że każdy, kto będzie miał przyjemność grać na tym instrumencie będzie podzielał moje odczucia."

 

Dellinger-JSM o menzurze 648 mm (25,5″) oparty jest na modelu Dellinger II FX-WM i jest pierwszą gitarą Caparison wyposażoną w pickguard. Korpus instrumentu wykonano z mahoniu a top z orzecha. Wykorzystanie orzechowej płyty wierzchniej zapewnia szeroki zakres tonalny, począwszy od bogatych brzmień basowych do czystych sopranów, podczas gdy mahoniowy korpus odpowiada za właściwy sustain, imponującą czystość dźwięku oraz artykulację.

Do budowy przykręcanego do korpusu gryfu użyto pięciu kawałków klonu i orzecha. Szerokość gryfu na pierwszym progu wynosi 21 mm, a na 12 - 22 mm. Podstrunnicę zbudowano z klonu i wyposażono w czarny binding. Podstrunnica o zmiennym promieniu wynoszącym od 350 mm do 400 mm posiada 24 progi medium wykonane z nowego srebra oraz markery w kształcie znanej z logo Caparison tarczy zegara, w kolorze czarnym. Caparison Dellinger-JSM wyposażono w czarny osprzęt, stały mostek Caparison połączony z funkcją blokowania siodełek, blokowane klucze Hipshot Grip-Lock w układzie 2+4, siodełko Graph Tech Black TUSQ. Dostępne są dwie wersje wykończenia - czarna i biała.

Gitarę napędzają sygnowane, aktywne przetworniki Fishman Fluence Killswitch Engage z magnesem alnico (gryf) i ceramicznym (mostek). Pickupy zasilane są dzięki gniazdu akumulatorów Fishmana o pojemności porównywalnej do jakościowej alkalicznej baterii 9V, ale ładowanych poprzez kabel mini USB. Układ elektroniczny uzupełnia trzypozycyjny przełącznik oraz regulatory Master Volume Push-Pull i Master Tone Push-Pull. Po pociągnięciu za regulatory uzyskuje się dodatkowe brzmienia (nazwane przez producenta Voice 2 i Voice 3), istnieje także możliwość rozłączenia cewek w każdym pickupie, co do nowoczesnego brzmienia instrumentu dodaje vintage'owe barwy prawdziwego pasywnego single coil.

https://www.caparisonguitars.com
https://www.musiccenter.com.pl