Michael Romeo prezentuje nowy utwór

Newsy
Michael Romeo prezentuje nowy utwór

Gitarzysta Symphony X, Michael Romeo, zaprezentował nowy utwór „Fear The Unknown” pochodzący z nadchodzącego solowego albumu, który będzie nosić tytuł "War of the Worlds / Pt. 1".

Choć Michael Romeo ma już na koncie solowe wydawnictwo z 1994 roku, "The Dark Chapter", "War of the Worlds / Pt. 1" nazywana jest przez gitarzystę pierwszym pełnowartościowym albumem solowym. Krążek ukaże się 27 lipca nakładem Music Theories Recordings/Mascot Label Group.

Większość materiału została nagrana w domowym studio Romero, a w rejestracji albumu wzięli udział również wokalista Rick Castellano, znany z Black Label Society basista John “JD” DeServio oraz perkusista John Macaluso. Krążek został zainspirowany powieścią "Wojna światów" H.G. Wellsa, muzyką do słuchowiska radiowego Orsona Wellsa, autorstwa Bernarda Herrmanna, a także soundtrackiem Johna Williamsa do filmu "Wojna światów" wyreżyserowanego przez Stevena Spielberga.

Kolejnym utworem, po "Black" i "Djinn" jest „Fear The Unknown”

 

"Na tym albumie wrzuciłem do blendera wszystko, co najbardziej lubię w muzyce" - mówi Michael Romero. "Po jego przesłuchaniu ktoś mógłby powiedzieć 'co ten koleś sobie wyobraża?', ale dla mnie odzwierciedla on kreatywność i dobrą zabawę związaną z jego tworzeniem."

 

 

Lista utworów "War of the Worlds / Pt. 1"

1. Introduction
2. Fear The Unknown
3. Black
4. F*cking Robots
5. Djinn
6. Believe
7. Differences
8. War Machine
9. Oblivion
10.Constellations

Numer w tytule albumu nie jest oczywiście przypadkowy i fani będą wkrótce cieszyć się również z części drugiej. "Większość materiału na drugą część płyty jest już gotowa" - dodaje gitarzysta. "Zostało jeszcze kilka ścieżek wokali, parę solówek i trochę poprawek tu i tam. Chciałbym, aby ludzie najpierw przyswoili sobie pierwszą część zanim wydam kolejną. Obydwie części będą się uzupełniać, ale znajdzie się i kilka różnic".

Płyta "War of the Worlds / Pt. 1" będzie dostępna w Polsce dzięki Mystic Production.