Caparison TAT Special FX “Metal Machine” Adam Dutkiewicz Signature

Newsy
Pozostałe artykuły marki CAPARISON
Caparison TAT Special FX “Metal Machine” Adam Dutkiewicz Signature

Firma Caparison oraz gitarzysta Killswitch Engage, Adam Dutkiewicz zaprezentowali najnowszy sygnowany model TAT Special FX “Metal Machine”.

W ten sposób w nowe instrumenty Caparison została wyposażona dwójka gitarzystów Killswitch Engage - w październiku swój sygnowany model Dellinger-JSM zaprezentował Joel Stroetzel.

Adam Dutkiewicz: "Z radością informuję o mojej nowej sygnowanej gitarze Caparison. To prosta bestia, ale za to jaka! Projektowaliśmy ją mając na uwadze głównie dwie sprawy - brzmienie i wytrzymałość. Konstrukcja neck-through nie tylko odpowiada za solidność i stabilność w warunkach zmiennej temperatury (gorące kluby, zimne zaplecza klubów, obrzydliwy, spocony człowiek), ale również sprawia, że to najgłośniejsza gitara na jakiej kiedykolwiek grałem. Zwłaszcza w parze z klonowym topem i systemem string through body. Progi ze stali nierdzewnej są znacznie bardziej odporne na zużycie niż zwykłe, a klucze Hipshot mają świetne przełożenie i trzymają lepiej niż inne blokowane klucze. Mostkowy pickup Fismahana, który z nimi udoskonaliliśmy, brzmi świetnie, a potencjometr głośności push-pull pozwala na wybór bardziej tradycyjnego brzmienia pasywnego humbuckera. Celowo zrezygnowałem z przetwornika pod gryfem, żeby uzyskać więcej masy drewna. Więcej drewna, to więcej rezonansu i lepsze brzmienie."

TAT Special FX “Metal Machine” w wykończeniu Trans Spectrum Black opracowany wspólnie z Dutkiewiczem oparty jest na modelu Caparison TAT Special i zawiera unikalną strukturę mahoniowego korpusu, wypukły klonowy top Caparison TAT oraz asymetryczny 27-progowy design zapewniający bardziej komfortową grę poza 12 progiem. Gryf instrumentu, przechodzący przez całą długość korpusu, wykonano z pięciu części klonu i orzecha, natomiast do budowy podstrunnicy, ograniczonej białym bindingiem, użyto hebanu. Podstrunnica posiada zmienny promień 350mm - 400mm i umieszczono na niej 27 wąskich progów ze stali nierdzewnej oraz charakterystyczne dla Capariosna markery w kształcie tarczy zegara. Na czarnej główce Devil’s Tail znajduje się logo Caparison i TAT Special. Menzura instrumentu wynosi 648mm (25,5″).

Gitara posiada ponadto siodełko Graph Tech Black TUSQ o szerokości 42 mm, mostek Gotoh GE-103B-T String Through Body oraz blokowane klucze Hipshot Grip-Lock umieszczone w układzie 2+4. Instrument napędza pojedynczy, aktywny humbucker Fishman Fluence Killswitch Engage Signature umieszczony przy mostku sterowany pojedynczym regulatorem Master Volume z układem Push-Pull pozwalającym na wybór między opcją Voice 1 i Voice 2. Punktem wyjścia dla brzmienia Voice 1 jest sound Fishman Modern, ale dopasowany do preferencji Dutkiewicza, który dla zapewnienia lepszej czystości i wyraźniejszego środka, woli węższe pasmo basu. Voice 2 dostarcza krystalicznie czystego, płynnego brzmienia.

https://www.caparisonguitars.com
https://www.musiccenter.com.pl