BOSS prezentuje gitarę V-BDN VG-Strandberg

Newsy
BOSS prezentuje gitarę V-BDN VG-Strandberg

BOSS zaprezentował gitarę V-BDN stworzoną we współpracy ze szwedzkim producentem gitar, firmą Strandberg.

Dopiero co informowaliśmy o współpracy BOSSa z JHS Pedals, czego efektem jest nowy pedał overdrive JB-2 Angry Driver, a firma poinformowała o kolejnej kolaboracji - tym razem ze szwedzkim producentem gitar Strandberg. W jej wyniku powstał model V-BDN, który łączy nowoczesną stylistykę gitar Strandberg z zaawansowaną technologią syntezy gitarowej i modelowaniem BOSS V-Guitar. Prototyp instrumentu prezentowany był już na zimowych targach NAMM w styczniu 2017 roku i wkrótce trafi w limitowanym nakładzie do oferty firmy.

BOSS V-BDN VG-Strandberg bazuje na popularnym modelu Boden J Standard i posiada wszystkie cechy konstrukcyjne, które decydują o atrakcyjności instrumentów Strandberga wśród progresywnych gitarzystów na całym świecie. Pokładowa technologia BOSS rozszerza możliwości tonalne oferując szeroką paletę brzmień gitarowych, syntezatorowych i basowych, a także zapewnia natychmiastowy dostęp do strojenia gitary za pomocą pojedynczego pokrętła.

Już na pierwszy rzut oka bezgłówkowy BOSS V-BDN VG-Strandberg zwraca uwagę unikalnym kształtem. Jak zapewnia producent, ten specjalny, ergonomiczny, konturowany kształt zmniejsza obciążenie ramion i szyi podczas długotrwałej gry na instrumencie szczególnie w pozycji siedzącej. Opatentowany profil gryfu EndurNeck ma ułatwiać rozluźnienie mięśni, stawów i ścięgien dłoni, nadgarstka i przedramienia, poprawiając prawidłowy układ ręki podczas gry. Customowy osprzęt wykonany z lekkiego aluminium odpowiada za świetne przenoszenie drgań na drewno.

Korpus V-BDN wykonany z lipy wieńczy klonowa płyta wierzchnia. Gryf wykonano z przypalanego klonu, a podstrunnicę z hebanu. Znalazły się na niej 24 progi typu fanned frets, a więc ułożone "wachlarzowato" na podstrunnicy, co wiąże się ze zmienną menzurą gitary wynoszącą 25,5" - 25" (647,7 - 635 mm). Ponadto gitara posiada 2 humbuckery Lace Alumitone oraz jeden Roland Divided i regulatory Mode, Tuning, Tone i Volume.

Głównym wyróżnikiem modelu V-BDN jest zamontowana technologia V-Guitar, która zapewnia wiele dźwiękowych możliwości. Za pomocą pięciopozycyjnego przełącznika trybów (Mode) uzyskuje się szybki dostęp do normalnego brzmienia humbuckerów (pozycja 1), modelowanego brzmienia single-coil (pozycja 2), modelowanego brzmienia humbuckerów (pozycja 3), dźwięków hybrydowych m.in. strój obniżony o oktawę na piątej i szóstej strunie, bas, elektryczny sitar, gitara akustyczna z nylonowymi i stalowymi strunami (pozycja 4) oraz brzmień syntezatorów, w tym trzech wersji klasycznego analogowego syntezatora gitarowego z wczesnych lat '80, Roland GR-300 (pozycja 5).

Przy pomocy sześciopozycyjnej gałki strojenia (Tuning), można przejść od standardowego stroju (pozycja 1) do pięciu innych wariantów: E flat (wszystkie struny obniżone o pół tonu) (pozycja 2), strój D (pozycja 3), Drop D (D-A-D-G-B-E) (pozycja 4), Drop C# (C#-G#-C#-F#-A#-D#) (pozycja 5) i Drop C (C-G-C-F-A-D) (pozycja 6).


Funkcje V-Guitar są zasilane czterema bateriami AA, które wystarczają na sześć godzin gry, albo akumulatorami Ni-MH o dużej mocy (2,600-2,700 mAh) zapewniają do dziewięciu godzin gry.

https://www.boss.info