Sygnowany model Ortega Ben Woods

Newsy
Pozostałe artykuły marki ORTEGA
Sygnowany model Ortega Ben Woods

W ofercie Ortega Guitars pojawił się limitowany model gitary sygnowany przez endorsera marki, znakomitego amerykańskiego gitarzystę, Bena Woodsa.

Ben Woods (USA) jest jednym z najpopularniejszych, nowoczesnych gitarzystów flamenco, w unikalny i efektowny sposób łączący styl flamenco z elementami metalu.

 

Nowy model Ortega Ben Woods powstał zgodnie ze ścisłymi wskazówkami artysty i wyprodukowany będzie w ściśle limitowanej liczbie 66 egzemplarzy. Gitara posiada top wykonany z litego czerwonego cedru oraz boki i tył z palisandru indyjskiego, a cały korpus o zmniejszonej grubości 80 mm i wcięciu cutaway wykończono w naturalnym kolorze na wysoki połysk.

 

 

Mahoniowy gryf o szerokości siodełka 52 mm i obustronnie działającym prętem zaopatrzono w hebanową, płaską podstrunnicę z palisandrowym bindingiem. Całość uzupełniają złote klucze Ortega z czarnymi główkami oraz palisandrowy, autorski mostek z 12 otworami ułatwiającymi zakładanie strun.

 

Lakier korpusu przed zadrapaniami zabezpiecza podwójna, przezroczysta płytka Golpeador a na pokładzie znalazł się pickup i system piezo Fishman Clasica Blend.

 

Ortega Ben Woods jako klasyczna gitara flamenco produkowana jest w Hiszpanii i dostarczana w komplecie z solidnym, usztywnianym gig-bagiem.

 

 

 

www.ortegaguitars.com

www.meinldistribution.pl