PRS McCarty 594 Soapbar

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
PRS McCarty 594 Soapbar

Firma PRS zaprezentowała nową, limitowaną serię uznanych modeli McCarty 594 i McCarty Singlecut 594, które zostały wyposażone w pickupy PRS/Seymour Duncan Soapbar.

Więcej o gitarze PRS McCarty 594, łączącej najlepsze cechy vintage'owych konstrukcji PRS z nowoczesnymi rozwiązaniami i charakteryzującej się m.in. dłuższą od tradycyjnej skalą wynoszącą 24,594", mahoniowym gryfem i korpusem z klonowym topem i humbuckerami PRS 58/15 LT można przeczytać w naszym TEŚCIE

W listopadzie 2016 firma zaprezentowała wersję McCarty 594 Singlecut, z zaznaczonym w nazwie innym kształtem korpusu z pojedynczym wcięciem.

Teraz obydwa modele będą dostępne z nowo zaprojektowanymi przetwornikami PRS/Seymour Duncan Soapbar, które zapewniają nie tylko klasyczny design, ale również dodatkowe możliwości brzmieniowe.


"Mnóstwo ludzi, włącznie ze mną uwielbia brzmienie dobrego pickupa P90 soapbar, który zachowuje charakter singlecoil z odrobiną większego ciężaru" - mówi Bryan Ewald z PRS. Punktem wyjścia dla współpracy firm PRS i Seymour Duncan były przetworniki Seymour Duncan Antiquity P90 cechujące się vintage'owym, nieco żwirowatym brzmieniem. Pickupy zostały zmodyfikowane, aby zmieściły się w otworach modeli PRS.

"Te pickupy brzmią jak P90. Na rynku jest wiele gitar wyposażonych w P90, które jednak nie brzmią jak P90. PRS odwaliło kawał dobrej roboty" - mówi gitarzysta Boscoe France.

Gitary dostępne są w szerokiej palecie kolorów: Antique White, Black, Black Gold Wrap Burst, Blood Orange, Champagne Gold Metallic, Charcoal Burst, Emerald, Faded Whale Blue, Fire Red Burst, Frost Green Metallic, Gold Top, Gray Black, McCarty Sunburst, McCarty Tobacco Sunburst, Orange Tiger, Trampas Green i Violet

Nie ma określonej, limitowanej ilości gitar PRS McCarty 594 Soapbar i PRS McCarty 594 Singlecut Soapbar które trafią na rynek, ale zamówić je można jedynie w terminie od 11 lipca do 31 sierpnia, wyłącznie za pośrednictwem autoryzowanych dilerów marki.

http://www.prsguitars.com
http://www.fxmusic.pl/