Joe Satriani prezentuje pickupy DiMarzio Satch Track Neck i Mo’ Joe

Newsy
Pozostałe artykuły marki DIMARZIO
Joe Satriani prezentuje pickupy DiMarzio Satch Track Neck i Mo’ Joe

Firma DiMarzio zaprezentowała nowe wideo, na którym Joe Satriani demonstruje swoje sygnowane pickupy Satch Track Neck i Mo’ Joe, zamontowane oczywiście w jego Ibanezie JS2410.

Pickupy DiMarzio Satch Track Neck (DP425) i Mo’ Joe (DP216) montowane są w sygnowanych przez Satcha gitarach Ibaneza - JS2410 MCO (Muscle Car Orange) i J2450 MCP (Muscle Car Purple). Przetworniki dostępne są też niezależnie w ofercie DiMarzio.


Zaprezentowany w zeszłym roku DiMarzio Satch Track łączy charakter konstrukcji humbuckerów gryfowych i pickupów single-coil. Przetwornik szybko i dokładnie oddaje atak kostki i wibracje strun, podobnie jak single-coil, mając jednocześnie pełniejsze i mocniejsze brzmienie humbuckera (sygnał wyjściowy 245 mV). Wysokie tony są ciepłe a skupiony środek i dół pasma zapewniają bardzo dobrą klarowność.

Po wielu latach używania w pozycji przy mostku modelu Fred Joe poprosił DiMarzio o mocniejszą wersję humbuckera, który znalazłby się w nowych modelach JS Ibaneza. W rezultacie powstał Mo' Joe - jak sugeruje nazwa pickup ma więcej "czaru" i mocy (sygnał wyjściowy wynosi 320 mV), oferując jednocześnie klarowność, dynamikę i bogate harmoniczne modelu Fred.

Na materiale wideo sfilmowanym przez Larry'ego DiMarzio artysta prezentuje oba pickupy odpowiadające za brzmienie jego Ibaneza JS2410 i opowiada historię stojącą za ich projektowaniem i brzmieniem. Joe mówi też kilka słów o nadchodzącym albumie Shockwave Supernova, który nakładem Epic Record ma ukazać się 24 lipca 2015 r.

www.dimarzio.com
www.sound-service.eu


www.ibanezguitars.pl