Jay Turser J-Tones

Newsy
Pozostałe artykuły marki JAY TURSER
Jay Turser J-Tones

Jay Turser Guitars zaprezentował nowe modele gitar z serii J-Tones, posiadające vintage'owy, garażowy design retro inspirowany latami 60. ubiegłego wieku.

W serii znalazły się trzy dystyngowane modele JT Mosman, JT 1457 oraz JT 1423.

Mosman oparty jest na instrumentach wykorzystywanych w latach 60 przez gitarzystów grających punka czy surf rocka. Mahoniowy korpus o asymetrycznym, rzeźbionym kształcie posiada przykręcany, klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą, na którą nabito 23 progi (22 plus próg zerowy). Gitara wyposażona jest w 2 przetworniki w stylu P90, sprężynowe vibrato będące odmianą konstrukcji Bigsby oraz klucze vintage. Jay Turser Mosman dostępny jest w czterech kolorach wykończenia: Czarnym, Białym, Tobacco Sunburst oraz Candy Apple Red.

Model JT 1457 inspirowany jest garażowymi zespołami z połowy lat 60. i posiada brzozowy korpus o zmodyfikowanym kształcie SG, na którym obok 6-siodełkowego mostka vintage zamontowano 2 pickupy typu lipstick, wykorzystujące magnesy Alnico 5. Na unikalnej główce instrumentu zamontowano w jednym rzędzie 6 kluczy vintage.

Jay Turser J-Tones 1423 w odróżnieniu od poprzednich modeli cechuje się dosyć klasycznym wyglądem instrumentów z późnych lat 50. Mahoniowy korpus o pojedynczym wcięciu cutaway wyposażony jest w dwa humbuckery przypominające starsze konstrukcje FilterTron, które sterowane są tu oddzielnymi potencjometrami głośności i tonów oraz obrotowym, 3-pozycyjnym selektorem barw. Osprzęt uzupełnia palisandrowy mostek z trapezowym strunociągiem oraz klucze w stylu Kluson.

www.musicinfo.pl
www.jayturser.com