Wrześniowa edycja G3

Newsy
Zeszłoroczna, pierwsza edycja G3 okazała się dużym a niespodziewanym sukcesem. W tym roku Wojtek Hoffmann oraz managerowie Henryk Ćwikła i Janusz Musielak postanowili pójść za ciosem, tworząc imprezę, która ma na stałe wpisać się w kalendarium polskich imprez muzycznych.

05 wrzesień godz. 20:00 Dziedziniec Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Zeszłoroczna, pierwsza edycja G3 okazała się dużym a niespodziewanym sukcesem. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na Dziedzińcu Zamkowym w Poznaniu pojawiło się ponad 500 miłośników gitary w wirtuozowskim wydaniu. Fani nie zawiedli się, gdyż muzycy, jakich przyszło podziwiać na scenie w porywającym koncercie to gitarowa ekstraklasa: Marek Raduli, Leszek Cichoński oraz gospodarz imprezy, Wojtek Hoffmann.
W tym roku Wojtek oraz managerowie Henryk Ćwikła i Janusz Musielak postanowili pójść za ciosem, tworząc imprezę, która ma na stałe wpisać się w kalendarium polskich imprez muzycznych. Wrześniowa edycja G3 prezentować będzie kolejnych polskich wirtuozów gitary, gdyż zaproszenie Wojtka przyjęli Anthimos Apostolis i Jacek Królik z Ryszardem Sygitowiczem. W ramach promocji młodych, obiecujących talentów, wymienieni muzycy zaprosili do wspólnego koncertu bardzo interesującego gitarzystę Tomka Ślotałę grającego w stylu "chicken-picking" oraz gitarzystę zespołu Proletariat Konrada Jeremusa. Oczywiście zagra także Wojtek Hoffmann wraz z zespołem, zapowiada się zatem prawdziwa uczta dla uszu.
Magazyn fanów gitary Gitarzysta objął imprezę patronatem medialnym, zatem - Drodzy Czytelnicy - spotkajmy się w Poznaniu!

Wojtek Hoffmann - Najlepszy w Polsce gitarzysta rockowy 2004 - 2005, w plebiscycie "Gitara i Bas", lider legendarnego zespołu TURBO. Prasa muzyczna doceniła pierwszą solową płytę gitarzysty zatytułowaną "Drzewa". Muzyka na tym krążku jest pełna pasji i porywa niesamowitym wykonaniem. Mimo braku wokalisty, wszechobecna na niej melodia sprawia, że słucha się jej doskonale, co nie jest zbyt częste w przypadku albumów stricte instrumentalnych. Wojtek Hoffmann nie bez powodu znalazł się jako jedyny Polak w ekskluzywnym katalogu firmy Ibanez wraz z takimi sławami jak Steve Vai i Joe Satriani. Koncerty Wojtka z zespołem nawiązują do tradycji muzycznych Mahavishnu Orchestra, Dream Theater czy Planet X, wydaje się przy tym, iż zespół Wojtka Hoffmanna to jedyna formacja grająca tego rodzaju muzykę na poziomie w Polsce niespotykanym.
Z Wojtkiem Hoffmannem występują:
Arek Malinowski - bas
Sławek Belak - keybord
Tomek Krzyżyk Krzyżaniak - perkusja
www.hoffmann.art.pl

Apostolis Anthimos - Przez przyjaciół zwany zdrobniale "Lakis". Muzyk znany przede wszystkim jako gitarzysta legendarnej polskiej super-grupy rockowej SBB. Współpracował z Czesławem Niemenem, Tomaszem Stańko, Georgem Dalarasem, Vangelisem Katsoulisem oraz zespołami Krzak i Dżem. To muzyk o niezwykłej wrażliwości, multiinstrumentalista grający nie tylko na gitarze, ale i na perkusji, instrumentach klawiszowych, gitarze basowej i wszelakich "przeszkadzajkach". Od 1971 roku stale współpracuje z Józefem Skrzekiem w kolejnych wcieleniach SBB. Począwszy od lat osiemdziesiątych dzieli swój czas pomiędzy Grecję a Polskę - tam stając się cenionym muzykiem sesyjnym, tutaj współpracując z Tomaszem Stańko jako perkusista i gitarzysta. W latach '90 prowadził w Grecji swoje własne trio "Trias", a u progu nowego milenium zakłada Apostolis Anthimos Trio z młodymi, polskimi muzykami - Robertem Szewczugą (gitara basowa) i Krzysztofem Dziedzicem (perkusja). Brał udział w nagraniu ponad pięćdziesięciu płyt, wśród których znalazły się trzy albumy solowe - "Days We Can't Forget" (1994, nagrany z muzykami Pat Metheny Group), "Theatro" (1999) oraz najnowszy "Back To The North" (2006, nagrany z Paulem Wertico i Marcinem Pospieszalskim).
http://apostolis.pl/pl_prasa_promo.html

Duet Jacek Królik & Ryszard Sygitowicz - W 2000 roku stworzyli formację Giganci Gitary, z którą zagrali cykl koncertów także z innymi gwiazdami estrady m.in. Jan Bo, Styła z Dżemu, a także Kasia Kowalska, Natalia Kukulska, Artur Gadowski i Grzegorz Turnau. Do stałej współpracy muzycy zapraszają wokalistę Marcina Furmańskiego.

Ryszard Sygitowicz w latach 70. grał w zespole Zbigniewa Hołdysa "Dzikie Dziecko", współpracował z Haliną Frąckowiak, Barbarą Kowalską oraz z zespołami "Andrzej i Eliza", "Dwa Plus Jeden", "Bumerang", "George Lange Set". Od września 1980 do grudnia 1981 roku był gitarzystą polskiej legendy rocka zespołu "Perfect". Współaranżował debiutancką płytę Perfectu, tzw. "Biały album", napisał utwór "Coś się dzieje w mojej biednej głowie". Po odejściu z "Perfectu", koncertował na Bliskim Wschodzie i rozpoczął karierę solową, co zaowocowało płytą "Bez grawitacji". W 1988 wyjechał do USA, gdzie koncertował, grając w zespole Orange Vibes. W 1989 wydał album "Nikt nie woła", a na podstawie wszystkiego, co stworzył, wydał płytę pt. "The best of Ryszard Sygitowicz".
W 1993 ponownie zaczął grać w zespole Perfect i skomponował własne utwory, które znalazły się na płytach "Geny" i "Jestem". Współpracował też z Natalią Kukulską.
www.ryszardsygitowicz.com

Jacek Królik - Jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych polskich muzyków, nie tylko wśród wirtuozów gitary. To artysta niezwykle oryginalny, świadomy tego, co robi i bardzo kreatywny, dysponując do perfekcji opanowanym warsztatem technicznym, powstrzymuje się od epatowania wirtuozerią, używając jej jedynie jako narzędzia do przekazywania treści. Ma w swoim dorobku blisko setkę płyt i tysiące koncertów.
Jacek Stryszowski (ex Laboratorium) zaprasza go do współpracy z zespołem Little Egoists gdzie pod bokiem ówczesnych tuzów krakowskiej sceny jazzowej Jacek Królik szlifuje swoje umiejętności, koncertując w całej niemal Europie. W 1994r. Jacek poznaje Grzegorza Ciechowskiego, co rzutuje na dalszy jego rozwój muzyczny, bierze udział w nagraniach płytowych Justyny Steczkowskiej, Krzysztofa Antkowiaka i Grzegorza Ciechowskiego. Koncertuje z Justyną Steczkowską, Renatą Przemyk, Grzegorzem Turnauem oraz z Edytą Górniak. W 1999 roku z zespołem "Brathanki" nagrywa, jak się później okazuje, dwie multiplatynowe i jedną złotą płytę.
www.jacekkrolik.com