Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators zapowiadają nowy album

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators zapowiadają nowy album

Po dekadzie i czterech albumach w karierze, Slasha z Mylesem Kennedy’m i Konspiratorami nie powstrzymały żadne przeszkody, które stanęły im na drodze - włącznie z globalną pandemią.

Formacja Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators ogłosiła, że ich nowy album zatytułowany "4" ukaże się 11 lutego 2022 roku za pośrednictwem Gibson Records we współpracy z BMG.

"4" to piąty solowy album Slasha i czwarty nagrany z jego zespołem, w skład którego wchodzą Brent Fitz (perkusja), Myles Kennedy (wokal), Slash (gitara), Todd Kerns (bas & wokal) oraz Frank Sidoris (gitara & wokal).

Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators zapowiadają nowy album

"4" to żywiołowy rockowy album napędzany przez zapadające w pamięć gitarowe zagrywki, zniewalające melodie, chwytliwe refreny i potężne riffy; opiera się też na wcześnejszych dokonaniach zespołu. Ta specyficzna wrażliwość pojawia się od razu w utworze otwierającym album i jednocześnie w pierwszym singlu "The River Is Rising".

Oficjalny teledysk do "The River Is Rising" - nakręcony w centrum Los Angeles przez reżysera Gibson TV Todda Harapiaka prezentuje się następująco:

Na płycie są dwie lub trzy piosenki, które zostały napisane podczas pandemii; wszystko inne zostało napisane wcześniej. "The River is Rising" była jedną z ostatnich piosenek, które napisałem przed rozpoczęciem pre-produkcji, a ponieważ była tak świeża i miała w sobie pewien groove i energię, była pierwszym utworem, który wzięliśmy na warsztat. To najnowszy utwór na płycie, a jeśli chodzi o część z podwójnym czasem, to było to coś, co wymyśliłem i dodałem na końcu aranżacji. Potem, kiedy byliśmy już w RCA, Dave Cobb zasugerował, żebyśmy zrobili to zaraz po przerwie. Więc od razu przeszliśmy do szybkiej części, a ja po prostu zacząłem grać solo na gitarze. To była jedna z tych sytuacji, kiedy jammowaliśmy, próbując wyłowić aranżację, i to się po prostu stało.

- komentuje Slash

W tekście poruszana jest kwestia tego, w jaki sposób ludzie mogą być poddawani praniu mózgu lub indoktrynacji przez jakiś niebezpieczny pomysł. Kiedy kilka razy w kółko nagrywaliśmy demo, byłem pewien, że mamy numer otwierający album. Dla mnie to ważny utwór.

- dodaje Myles Kennedy

Nowa płyta Slasha z zespołem jest to pierwszy w historii album, który wydany będzie w nowej wytwórni Gibson Records we współpracy z BMG.