Call Off The Dogs - nowy singiel Slasha!

Newsy
Call Off The Dogs - nowy singiel Slasha!

Dziś swoją premierę ma nowy utwór SLASH FT. MYLES KENNEDY & THE CONSPIRATORS: singiel "Call Off The Dogs", który zapowiada najnowszy studyjny krążek Slasha "4"!

Nowa płyta Slasha ukaże się 11 lutego 2022 roku za pośrednictwem Gibson Records we współpracy z BMG. Pierwszą piosenką, która promowała ten album, był numer "The River Is Rising", debiutancki singiel, który w całej karierze Slasha najszybciej zdobył popularność na amerykańskich zestawieniach radiowych, w tym tygodniu numer ten uplasował się na 13 pozycji Top 20 w Rock Radio, a jego notowania stale rosną.

To pierwszy nowy krążek SLASHA z Mylesem Kennedy’m i Konspiratorami od 4 lat. Żywiołowy rockowy album napędzany przez zapadające w pamięć gitarowe riffy, zniewalające melodie, chwytliwe refreny i potężne solówki; opiera się też na wcześniejszych dokonaniach zespołu. "4" to zarazem piąty solowy album SLASHA i czwarty nagrany z jego zespołem, w skład którego wchodzą MYLES KENNEDY (wokal), BRENT FITZ (perkusja), TODD KERNS (bas i wokal) oraz FRANK SIDORIS (gitara i wokal). Posłuchaj "Call Off The Dogs":


SLASH
tak opisuje nowy singiel "Call Off The Dogs":

"Utwór ten został napisany bardzo szybko i w energetycznym duchu całego albumu '4'. Nie można za dużo rozmyślać o danej piosence, bo to zabija jej ducha. Kiedy weszliśmy w etap pre-produkcji, 'Call Off The Dogs' powstało dość szybko - po prostu jammowaliśmy i tak to się właśnie odbyło. I to była prawdopodobnie ostatnia rzecz, jaką nagraliśmy w studio".

MYLES KENNEDY dodaje:

"Call Off The Dogs ma ten klimat, który pomaga podnieść poziom płyty na wiele sposobów, szczególnie dla fanów rocka. Oni chcą tych piosenek. Potrzebowaliśmy sekcji chóralnej, więc trochę z nią pokombinowałem i wysłałem do Slasha, a on przeniósł to na wyższy poziom i zrobił z tego swój własny utwór. W warstwie tekstowej natomiast piosenka opowiada o tym momencie, w którym machasz białą flagą i poddajesz się komuś po tym, jak ten ktoś cię nieustannie ściga."

Więcej informacji: www.slashonline.com