Dream Theater. Premiera "A View From The Top Of The World"

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Dream Theater. Premiera "A View From The Top Of The World"

Dream Theater to od lat największa grupa progmetalowa. Czerpiąc z takich gigantów, jak Rush, Yes, Kansas, King Crimson, Iron Maiden, czy Fates Warning, powstały w 1985 roku zespół złożony z wirtuozów, stworzył wiele arcydzieł, które uczyniły z niego legendę.

"A View From The Top Of The World" to płyta na wiele sposobów wyjątkowa. Po pierwsze dlatego, że jest to debiut wydawniczy własnego studia grupy – DTHQ (Dream Theater Headquarters). Po drugie, tytuł albumu to jeden z najdłuższych, jakimi nazywane były ich produkcje. Po trzecie – i oczywiste – piętnasta płyta grupy to 70 minut wybitnego progresywnego metalu, od pierwszej sekundy singla „The Alien”, po ostatnie dźwięki tytułowego "A View From The Top Of The World".

"A View from the Top of the World" to piętnasty studyjny album amerykańskiej progresywnej grupy metalowej Dream Theater. Premira albumu miała miejsce 22 października 2021 roku. Jest to pierwszy album Dream Theater nagrany we własnym studiu, DTHQ (Dream Theater Headquarters), a także pierwszy od czasu "Black Clouds & Silver Linings" (2009), który zawiera mniej niż dziewięć utworów.

Dream Theater. Premiera "A View From The Top Of The World"

Zespół rozpoczął pracę nad "A View from the Top of the World" około roku po wydaniu swojego najnowszego wówczas albumu, "Distance over Time" (2019).

Gitarzysta zespołu, John Petrucci, zdradził pierwsze szczegóły wydawnictwa w wywiadzie z Ultimate Guitar z sierpnia 2020 roku.

Pracujemy z Ernie Ball Music Man nad ośmiostrunowym projektem. Mamy nadzieję, że rozwinie się to we właściwym kierunku. Sądzę, że na następnej płycie Dream Theater będę mógł go użyć.

Petrucci potwierdził później, podczas wywiadu z Revolverem w październiku 2020 roku, że w ciągu kilku następnych tygodni zespół będzie zmierzał do otwarcia DTHQ (nowo wybudowanego studia zespołu), aby rozpocząć pracę nad nowym albumem.

Dream Theater oficjalnie zapowiedziało album 26 lipca 2021 roku, ujawniając inicjały każdego z siedmiu tytułów utworów i ich czas trwania. Dwa dni później ogłoszono, że album nosi tytuł "A View from the Top of the World", a jego premiera planowana jest na 22 października 2021 roku. Pierwszy singiel z albumu, "The Alien", został wydany 13 sierpnia 2021 roku, a miesiąc później ukazał się drugi singiel "Invisible Monster". Obu singlom towarzyszyły teledyski.

Nigdy nie spoczywamy na laurach. Kiedykolwiek tworzymy coś razem, wiemy doskonale, że nie możemy zawieść swoich fanów.

– mówi Petrucci.

Lista utworów

 • "The Alien"    
 • "Answering the Call"    
 • "Invisible Monster"    
 • "Sleeping Giant"    
 • "Transcending Time"    
 • "Awaken the Master"    
 • "A View from the Top of the World"
      "I. The Crowning Glory"
      "II. Rapture Of The Deep"
      "III. The Driving Force"

Cała muzyka jest skomponowana przez Johna Petrucci, Johna Myunga, Jordana Rudessa, Jamesa Labrie i Mike'a Manginiego.

 

Dream Theater w Polsce

Giganci progresywnego metalu, uwielbiani przez fanów w całej Polsce, ponownie spotkają się z publicznością już wiosną przyszłego roku.

Na koncert Dream Theater w naszym kraju zapraszamy już 24 maja 2022 roku, do krakowskiej TAURON Areny.

Bilety: 189-299 zł – przedsprzedaż, 210-320 zł – w dniu koncertu

Bilety : https://www.ebilet.pl/muzyka/hard-heavy/dream-theater/