T.Love powraca i zapowiada płytę

Newsy

Magazyn Gitarzysta

T.Love powraca i zapowiada płytę

Muniek Staszczyk, Jan Benedek, Paweł Nazimek, Sidney Polak, Jacek Perkowski, czyli T.LOVE w składzie z kultowego albumu "King" znów razem.

W 2022 roku T.Love będzie obchodził nie tylko 30. urodziny "Kinga", ale przede wszystkim 40-lecie działalności artystycznej.
 
Ale to nie koniec powodów do wspólnej radości, ponieważ wisienką na tym jubileuszowym torcie będzie nowa płyta Muńka, Janka, Nazima, Polaka i Perkoza, która ukaże się już wiosną 2022 nakładem Universal Music Polska. Album będzie nosić tytuł "Hau! Hau!".

Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzimy tylko, że Muniek za teksty na tym krążku mógłby dostać tytuł kronikarza wszech czasów – jest grubo, bez pardonu, jest moc!
Nadstawiajcie uszu – pierwszy singiel zatytułowany "Pochodnia" ma pojawić się już niebawem.

Grupa T.Love została założona w 1982 roku w Częstochowie. Początkowo zespół grał punk rocka. Nieco później dołozył do swojego repertuaru reggae, rock and rolla, glam rocka czy pop rocka. Większość płyt zespołu uzyskała status złotych, a T.Love grało koncerty w całej Europie i wielokrotnie w Stanach Zjednoczonych.

Album "Love, Love, Love – The Very BesT.Love" w 2012 roku zyskał status platynowej płyty. W 2017 roku grupa zawiesiła działalność.

fot. Universal Music Polska