Black Danzig III. Festiwal ekstremalnego metalu w Gdańsku

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-10-25
Black Danzig III. Festiwal ekstremalnego metalu w Gdańsku

Festiwal ekstremalnego metalu Black Danzig III odbędzie się w tym roku – w formie dwudniowej.

Pierwszego dnia na deskach gdańskiego B90 Marduk świętował będzie 30 rocznicę działalności, a wspomogą go w tym: nasza polska Arkona, szwedzka Valkyrja oraz holenderski Doodswens. Drugi dzień należeć będzie do czołówki polskiej sceny ekstremalnej - Infernal War, Deus Mortem, oraz Stillborn, wspartych przez coraz bardziej rozpoznawalny na naszej scenie Impure Declaration.

Marduk to black metalowy zespół z Norrköping w Szwecji. Niezłomne oddanie bluźnierstwu i ekstremalności w połączeniu z ciągłym koncertowaniem i konsekwentne wydawanie kolejnych, docenianych przez fanów albumów, pozwoliły szwedzkiemu Marduk stać się jednym z bardziej znanych zespołów na skandynawskiej scenie black metalowej. Początkowo Marduk był raczej standardowym zespołem death metalowym z wpływami black metalu, ale z czasem stał się znany ze swojego ekstremalnego stylu black metalowego, skupionego tematycznie wokół wojny i antychrześcijańskiego przekazu. Ich brzmienie charakteryzuje się bezlitośnie szybką perkusją i rozmytymi ścianami gitar. Grupa powstała pod przewodnictwem gitarzysty Morgana Steinmeyera Håkanssona w 1990 roku. Swój debiutancki album Dark Endless wydali w 1992 roku nakładem No Fashion Records.

Black Danzig III. Szczegóły imprezy

Festiwal odbędzie się w sobotę 30 października oraz niedzielę 31 października; przypominamy natomiast, że poniedziałek 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Bilety zakupione na Black Danzig 2020 zachowują swoją ważność na drugi dzień festiwalu (Infernal War, Deus Mortem); będzie również możliwość rozszerzenia ich do karnetów dwudniowych.

Bilety na każdy z dni, karnety dwudniowe oraz "rozszerzenia" zeszłorocznych biletów do karnetów dwudniowych – wkrótce w sprzedaży.

  • 30.10: Marduk, Arkona, Valkyrja, Doodswens
  • 31.10: Infernal War, Deus Mortem, Stillborn, Impure Declaration

Bilety di nabycia: https://goout.net/pl/bilety/black-danzig-marduk+infernal-war+inni/oxrh

Koncerty