Zombi na dwóch koncertach w Polsce

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-10-19
Zombi na dwóch koncertach w Polsce

Amerykanie zagrają w Krakowie i w Warszawie w 2022 roku. Sprawdźcie szczegóły!

Minionego lata, a dokładnie 17 lipca 2020 roku, duet pod nazwą Zombi zaprezentował światu album "2020". Piąta studyjna płyta zespołu ukazała się z okazji 20-lecia działalności muzyków. Niedługo po tej premierze Zombi uzupełnili swoją dyskografię o EP – "Liquid Crystals", którego premiera miała miejsce 14 maja 2021 roku. Oba wydawnictwa ukazały się nakładem wytwórni Relapse Records.

Zombi na dwóch koncertach w Polsce

Sierpień 2001 roku to narodziny instrumentalnego duetu Zombi, który od tamtej pory niezmiennie tworzą Steve Moore i Anthony Paterra. Panów połączyła w Pittsburghu miłość do rocka progresywnego, soundtracków Johna Carpentera i Fabio Frizziego oraz elektroniki spod znaku legendarnego Popol Vuh.

Steve i Anthony, pasjonaci soundtracków do włoskich horrorów (z jednego z nich wzięli nazwę grupy), pierwsze koncerty zaliczyli krótko po powstaniu. Wiosną 2002 roku mieli już gotowe demo, które błyskawicznie wyprzedali podczas występów. Rok 2004 był przełomowy, bo duet Zombi podpisał w nim kontrakt Relapse. Z tym wydawcą Steve i Anthony współpracują do dziś. Steve i Anthony obdarzeni zostali wielkim talentem do ilustrowania za pomocą dźwięków, więc nic dziwnego, że szybko zostali dostrzeżeni, osiągnęli sukces. Amerykanie mieli okazję dzielić scenę z takimi legendami, jak Isis, Daughters, czy z ich wielkimi idolami, Goblin. Ich dźwiękowa oferta, łącząca post rock, progres i szybującą elektronikę stanowi wspaniałe paliwo dla wyobraźni odbiorcy.

Zombi na dwóch koncertach w Polsce. Szczegóły koncertów

Instrumentalne Zombi zaprezentuje się w Polsce na dwóch wiosennych koncertach! Duet wystąpi kolejno: 20 maja w krakowskim Holu, a następnie 21 maja w klubie Hydrozagadka w Warszawie.

Bilety na koncerty są już dostępne na : SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)

Kiedy: 20 maja (piątek) 2022
Gdzie: Kraków @ Hol, ul. Konopnickiej 28
Bilety: 79 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 21 maja (sobota) 2022
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 79 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions


Koncerty