Jinjer zapowiadają czwarty album. Jest również nowe wideo

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Jinjer zapowiadają czwarty album. Jest również nowe wideo

Kariera Jinjer rozwija się w imponującym tempie, a ukraińska formacja nie zwalnia tempa. Grupa cieszy się reputacją jednego z najciężej pracujących metalowych zespołów.

Statystyki odtworzeń ich teledysków sięgają już ponad milion i każdy z ich dotychczasowych albumów jest wysoko oceniany przez krytyków, znawców sceny i fanów. Sam zespół nie ustaje w misji krzewienia bezlitośniej progresywnej, heavy metalowej muzyki. Formacja, która przez kilka ostatnich miesięcy hashtagiem #JINJER4 anonsowała swój nowy album, zdradza więcej szczegółów na temat tego wydawnictwa: długo oczekiwany nowy studyjny album Jinjer zatytułowany "Wallflowers" ukaże się już 27 sierpnia 2021 w barwach Napalm Records.

Rozwój twórczy zawsze był dla nas głównym celem. Dzień, w którym JINJER przestanie sięgać po nowe horyzonty muzyczne – będzie naszym ostatnim dniem jako zespołu. Mogliśmy wyczarować to, czego oczekiwali od nas inni, lub produkować klony „Pisces” bez końca, ale nigdy tego nie zrobiliśmy i nigdy nie zrobimy. Zamiast tego stworzyliśmy album, którego poziom emocji waha się od najbardziej zaciekłej agresji, jaką kiedykolwiek czuliśmy, po najbardziej zawiłe melodie i melancholijne wibracje, jakie można uzyskać. Postanowiliśmy rozerwać wszelkie możliwe granice stylistyczne bez względu na to, czy odniesiemy sukces finansowy, czy też będzie ten album konkurował z naszymi poprzednimi dokonaniami. „Wallflowers” to inny rodzaj albumu muzycznie i wizualnie. Chodzi o naszą tożsamość jako zespołu, jako jednostek i jasne stwierdzenie, że różnimy się od większości artystów… i że można robić swoje i jest to OK.

- komentuje Eugene Abdukhanov


Nowa płyta Jinjer - szczegóły wydawnictwa

Płyta dostępna będzie w następujących formatach (więcej formatów zostanie ogłoszonych wkrótce)

 • Deluxe Box (ręcznie numerowany, limitowana koszulka (różne rozmiary), 7" z 2 utworami bonusowymi, CD Digipak) – limitowana ilość 1000 szt. (wyłącznie zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm)
 • zielony, czarny i biały winyl (7" biała  z 2 bonusowymi utworami,  podpisany booklet, ręcznie numerowany, alternatywna szata graficzna) - limitowana ilość 400 szt. (wyłącznie zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm)
 • biały/ wirowany winyl- limitowana ilość 500 szt. (wyłącznie Napalm RoW/EU)
 • 1 LP czarny
 • wielki złoty winyl - limitowana ilość 500 szt. (wyłącznie Napalm RoW/EU)
 • MC (biała) - limitowana ilość 400 szt. (wyłącznie zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm)
 • 1 CD D
 • igipak
 • 1 CD Digipak + koszulka/ zestaw (wyłącznie zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm)
 • album w wersji cyfrowej

Więcej formatów i limitowanych edycji, a także nowe gadżety będą dostępne w nowym sklepie internetowym zespołu już od 22 czerwca 2021 roku.

Lista utworów:

 1. Call Me a Symbol
 2. Colossus
 3. Vortex
 4. Disclosure!
 5. Copycat
 6. Pearls and Swine
 7. Sleep of the Righteous
 8. Wallflower
 9. Dead Hands Feel No Pain
 10. As I Boil Ice
 11. Mediator

Jinjer zagra w Krakowie. Bilety

Grupa Jinjer zawita na jedyny koncert do Polski 20 września 2021. Zespół zagra w krakowskim Hype Parku.  U ich boku wystąpi gość specjalny - Humanity’s Last Breath, a w roli supportu zagra grupa Hypno5e.

Bilety w cenie:

 • miejsca stojące - 109 pln ( w dniu koncertu 129 pln)
 • miejsca siedzące - 130 pln ( w dniu koncertu 150 pln)

Bilety na koncert są dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie). Bilety na miejsca siedzące na www.ebilet.pl