Jinjer prezentuje singiel i nowe video

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Jinjer prezentuje singiel i nowe video

Kontynuując drogę na szczyt, formacja Jinjer wydała właśnie swój drugi singiel "Mediator" i zupełnie nowy, miażdżący teledysk. Druga kompozycja z nowego albumu po raz kolejny pokazuje, że ich wyjątkowa wizja dźwiękowa i wizualna jest więcej niż niezrównana.

Szalone partie perkusji, szybkie ataki basu i gitary oraz niezrównana Tatiana Shmayluk, która w porywający sposób łączy czysty wokal z ostrymi rapowymi pasażami i dzikim growlem. Wysokiej jakości strona audiowizualna utworu wciąga widza w czar progresywnego spektaklu i konstruuje wizualną antytezę postmodernistycznej utopii, której tematem jest utwór.

Z biegiem lat często zdajemy sobie sprawę, że otaczający nas świat jest daleki od tego, czego oczekiwaliśmy. Oczami dziecka wszystko wydawało się o wiele bardziej kolorowe, lepsze i optymistyczne, prawda? Kiedy wszystko potoczyło się źle? Kiedy to wszystko stało się takie szare? Czy to naprawdę wina świata? Albo po prostu uganiamy się za niewłaściwymi celami… niewłaściwymi karierami, ambicjami i osiągnięciami, zamiast przyjąć jedną ważną prawdę… Parafrazując Johna Lennona, jeśli goni się za czymś innym niż szczęście, to nie rozumie się życia w ogóle.

- komentują muzycy.

Rozwój twórczy zawsze był dla nas głównym celem. Dzień, w którym JINJER przestanie sięgać za nowe horyzonty muzyczne – będzie naszym ostatnim dniem jako zespołu. Mogliśmy wyczarować to, czego oczekiwali od nas inni, lub produkować klony „Pisces” bez końca, ale nigdy tego nie zrobiliśmy i nigdy nie zrobimy. Zamiast tego stworzyliśmy album, którego poziom emocji waha się od najbardziej zaciekłej agresji, jaką kiedykolwiek czuliśmy, po najbardziej zawiłe melodie i melancholijne wibracje, jakie można uzyskać. Postanowiliśmy rozerwać wszelkie możliwe granice stylistyczne bez względu na to, czy odniesiemy sukces finansowy, czy też album ten będzie konkurencyjny w stosunku do naszych poprzednich dokonań. „Wallflowers” to inny rodzaj albumu muzycznie i wizualnie. Chodzi o naszą tożsamość jako zespołu, jako jednostek i jasne stwierdzenie, że różnimy się od większości artystów… i że można robić swoje i jest to OK.

- mówi Eugene Abdukhanov


Nowa płyta Jinjer - szczegóły wydawnictwa

Płyta dostępna będzie w następujących formatach (więcej formatów zostanie ogłoszonych wkrótce)

 • Deluxe Box (ręcznie numerowany, limitowana koszulka (różne rozmiary), 7" z 2 utworami bonusowymi, CD Digipak) – limitowana ilość 1000 szt. (wyłącznie zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm)
 • zielony, czarny i biały winyl (7" biała z 2 bonusowymi utworami, podpisany booklet, ręcznie numerowany, alternatywna szata graficzna) - limitowana ilość 400 szt. (wyłącznie zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm)
 • biały/ wirowany winyl- limitowana ilość 500 szt. (wyłącznie Napalm RoW/EU)
 • 1 LP czarny
 • wielki złoty winyl - limitowana ilość 500 szt. (wyłącznie Napalm RoW/EU)
 • MC (biała) - limitowana ilość 400 szt. (wyłącznie zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm)
 • 1 CD D
 • igipak
 • 1 CD Digipak + koszulka/ zestaw (wyłącznie zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm)
 • album w wersji cyfrowej

Więcej formatów i limitowanych edycji, a także nowe gadżety są dostępne w nowym sklepie internetowym zespołu już od 22 czerwca 2021 roku.

Lista utworów:

 1. Call Me a Symbol
 2. Colossus
 3. Vortex
 4. Disclosure!
 5. Copycat
 6. Pearls and Swine
 7. Sleep of the Righteous
 8. Wallflower
 9. Dead Hands Feel No Pain
 10. As I Boil Ice
 11. Mediator

Jinjer zagra w Krakowie. Bilety

Grupa Jinjer zawita na jedyny koncert do Polski 20 września 2021. Zespół zagra w krakowskim Hype Parku. U ich boku wystąpi gość specjalny - Humanity’s Last Breath, a w roli supportu zagra grupa Hypno5e.

Bilety w cenie:

 • miejsca stojące - 109 pln ( w dniu koncertu 129 pln)
 • miejsca siedzące - 130 pln ( w dniu koncertu 150 pln)

Bilety na koncert są dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie). Bilety na miejsca siedzące na www.ebilet.pl