Bullhead City Festival. Nowy festiwal w Wacken

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-06-17
Bullhead City Festival. Nowy festiwal w Wacken

Wacken Open Air 2021 zostało przełożone na 2022 rok, ale organizatorzy największego metalowego festiwalu na świece nie próżnują. W Wacken odbędzie się minifestiwal "Bullhead City" ze świetnym line-upem i wieloma atrakcjami.

Najgłośniejsza wioska na świecie będzie miała jednak festiwal metalowy w 2021 roku. Organizatorzy zapowiedzieli swojego rodzaju mini-Wacken z najlepszymi zespołami grającymi muzykę metalową. Po dwuletniej przerwie na do metalowej Mekki znów wróci muzyka na żywo. Od 16 do 18 września 2021 roku w miejscu festiwalu Wacken Open Air, odbędzie się impreza pod nazwą "Bullhead City" czyli mini edycja światowej sławy festiwalu.

"Bullhead City" w Wacken w 2021

Ze względu na fakt, że wszystkie duże i małe festiwale musiały zostać odwołane po raz drugi w tym roku założyciele Wacken Thomas Jensen i Holger Hübner prezentują mały, ale równie interesujący mini festiwal.

"Bullhead City" będzie miał również kilka scen – główna scena, a tym samym serce małego festiwalu, będzie na "Bullhead City Plaza". Koneserzy Wacken wiedzą, że to tam zwykle stoi ogromny namiot "Bullhead City Circus". Przestronna powierzchnia zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla zespołów i publiczności. Oczywiście nie będzie to jak zwykle 80. 000 fanów. Tym razem zapowiada się raczej coś w rodzaju metalowego spotkania rodzinnego. Ile osób będzie mogło przyjechać? Ta kwestia jest obecnie wyjaśniana z władzami Szlezwik-Holsztyn. Obecnie mówi się o 20.000.

Koncepcja obostrzeń sanitarnych już istnieje, ale będzie ona stale dostosowywana w zależności od sytuacji pandemicznej.

Więcej informacji na temat "Bullhead City Festival" już wkrótce. Przedsprzedaż biletów powinna rozpocząć się pod koniec czerwca.

Koncerty