David Coverdale odchodzi na emeryturę. Czy to koniec Whitesnake?

Newsy

Magazyn Gitarzysta

David Coverdale odchodzi na emeryturę. Czy to koniec Whitesnake?

David Coverdale zapowiedział, że w 2022 roku rozpocznie swoją pożegnalną trasę koncertową. Co dalej z Whitesnake?

Frontman Whitesnake, David Coverdale skończy we wrześniu 2021 69 lat. Muzyk potwierdził, że planuje wycofać się z koncertowania po serii pożegnalnych koncertów zespołu w 2022 roku.

Coverdale obwieścił swoje plany zaprzestania występów z Whitesnake 11 czerwca 2021 podczas ceremonii rozdania nagród The Rocks 2021. Artysta odbierał na niej nagrodę "Rocks Honours". Podczas wywiadu z Planet Rock Coverdale zapowiedział wielką pożegnalną trasę, która będzie podziękowaniem dla fanów zespołu.

Chociaż Coverdale nie będzie już występował z Whitesnake, nadal planuje pisać i nagrywać nowe piosenki.


Nadal będę zajmował się muzyką. Mamy długoterminową umowę z Warners . Mamy mnóstwo projektów do zrobienia pod szyldem Whitesnake. Muzyka to nie tylko trasy koncertowe. (...)
Jednak w rozmowie z moim agentem podkreśliłem, że chcę odbyć pożegnalną trasę bardziej niż cokolwiek innego i podziękować fanom za 50 lat niesamowitego wsparcia. Chcę móc podziękować nie tylko Wielkiej Brytanii, ale i  Niemcom, Japonii czy Brazylijczykom.

Gram na gitarze każdego dnia. W momencie, gdy zaczynam grać, stale mam nowe pomysły na piosenki. Nie da się nie grać muzyki. To nie tylko moje hobby, to coś, co powinienem stale robić!


Na początku zeszłego roku Whitesnake został zmuszony do odwołania trasy po Stanach Zjednoczonych. Coverdale musiał przejść operację obustronnej przepukliny pachwinowej. Ostatecznie wszystkie koncerty zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Muzyk w 2017 po zwyrodnieniowym zapaleniu stawów przeszedł operację wszczepienia protez. Wcześniej często wspominał, jak bardzo cierpiał z powodu artretyzmu w kolanach i jak bardzo utrudniało mu to występy na żywo.

Whitesnake ostatnio koncertował, promując swój najnowszy album "Flesh & Blood" , który został wydany w maju 2019 roku przez Frontiers Music Srl.

Niedawno informowaliśmy o śmierci Tawny Kitaen. Modelka i aktorka była znana z teledysków Whitesnake "Here I Go Again", "Is This Love" i "Still of the Night". Miała 59 lat.