Zakk Wylde nie wystąpi na nowym albumie Ozzy’ego

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Zakk Wylde nie wystąpi na nowym albumie Ozzy’ego

Nowy album Ozzy’ego Osbourne’a to kwestia czasu. Wygląda na to, że ponownie zabraknie na nim Zakka Wylde’a, gitarzysty będącego współtwórcą solowego brzmienia wokalisty Black Sabbath.

Zakk Wylde to głos i gitara southermetalowej grupy Black Label Society. Muzyk zdobył popularność, grając w zespole Ozzy’ego Osbourne’a, z którym występował w latach 1987-2009. Wprawdzie na ostatnim solowym wydawnictwie wokalisty Black Sabbath na gitarze zagrał Gus G., ale w 2017 roku drogi Osbourne’a i Wylde’a zeszły się na wspólnych koncertach. Osbourne’a w pracy nad nowym materiałem ponownie wspiera multiinstrumentalista, Andrew Watt. Jednak kilka dni wyciekła informacja, że na płycie nie usłyszymy ponownie Zakka Wylde’a.

Zakk Wylde nie wystąpi na nowym albumie Ozzy’ego

W wywiadzie udzielonym Guitar World w grudniu zeszłego roku superproducent Andrew Watt ujawnił, że po nagrodzonej Grammy płycie Ozzy'ego Osbourne'a z 2020 roku, muzyk jest "mniej więcej w połowie" pracy nad kolejnym wydawnictwem. 

W związku z COVID-19 i wszystkim, co się z tym wiąże, trudno zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Za każdym razem wszyscy - ja, Ozzy i inżynier dźwięku przechodzimy test. Dlatego tym razem praca zajmuje nam więcej czasu, ale jest fajnie, ponieważ ostatni materiał był jak szybki romans.

Jednak Zakk Wylde zdradził niedawno, że nie wziął udziału w sesjach nagraniowych nowej płyty Ozzy’ego. W wywiadzie dla Trunk Nation With Eddie Trunk Wylde potwierdził, że również na tym wydawnictwie nie usłyszymy jego gitary. Słynny gitarzysta zaprzecza jednak, by w jakikolwiek sposób był skonfliktowany z Księciem Ciemności.

Moje relacje z Ozzym to coś o wiele więcej aniżeli muzyka. (…) Jeśli Ozzy zadzwoniłby do mnie nagle i powiedział coś w stylu “Cześć, mógłbyś zrobić mi przysługę? Wyjeżdżam na trzy dni i potrzebuje kogoś, kto nakarmi moje psy”, to zgodziłbym się bez wahania, a po drodze kupiłbym mu jeszcze w sklepie mleko i jajka. Dalej rozmawiamy ze sobą bardzo często i wysyłamy sobie smsy. Wszystko między nami jest w porządku.

W 2020 roku Osbourne wydał solowy album "Ordinary Man", na którym pojawiły się wielkie gwiazdy. Ozzy'emu na płycie towarzyszył Elton John, Slash, Tom Morello, Duff McKagan czy Post Malone. Krążek miał swoją premierę pod koniec lutego 2020 roku, a już chwilę później, Osbourne zapowiedział prace nad kolejnym wydawnictwem.

Źródło: Guitar World, metalnews.pl